PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ambra nie planuje na razie akwizycji, kontynuuje inwestycje

Ambra nie planuje na razie akwizycji, kontynuuje inwestycje fot. Ambra
0 0

Grupa Ambra, producent i dystrybutor win oraz Cydru Lubelskiego, na razie nie planuje akwizycji firm ani marek. Kontynuuje natomiast inwestycje zarówno w Polsce jak i w Rumunii – mówią przedstawiciele grupy.

- Nie planujemy żadnych znaczących akwizycji – mówi Piotr Kaźmierczak, wiceprezes grupy Ambra.

- Aktualnie nie prowadzimy rozmów na temat akwizycji marek - dodaje Robert Ogór, prezes grupy Ambra.

- Brandy Pliska systematycznie zwiększa sprzedaż i udziały w polskim rynku brandy –  mówi też Robert Ogór,  odpowiadając na pytanie czy marka Pliska to sukces, czy będą kolejne marki mocnych alkoholi i czy Ambra zamierza produkować wódki?

- Pliska 5-letnia w opakowaniu 500 ml jest najlepiej sprzedawanym produktem na rynku. Oceniamy, że marka w ostatnich kilku latach odniosła sukces. Produkcję alkoholi mocnych prowadzi nasza spółka rumuńska Zarea. W najbliższym czasie nie planujemy podjęcia takiej produkcji w Polsce - dodaje Robert Ogór.

A jakie inwestycje planuje Ambra na drugie półrocze roku obrotowego 2017/2018? -Kontynuujemy modernizację zakładów w Woli Dużej k. Biłgoraja i w Bukareszcie – mówi Piotr Kaźmierczak.

Grupa Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Do Grupy należą takie marki jak m.in. DORATO, CIN&CIN, PICCOLO, CYDR LUBELSKI czy PLISKA.

Pod marką Centrum Wina Grupa Ambra prowadzi w Polsce największą sieć specjalistycznych sklepów winiarskich, jest również największym dostawcą win premium do gastronomii.

Oferta Grupy Ambra opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.  

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!