PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ambra: sklepy Centrum Wina nie ucierpią na wprowadzeniu ograniczeń w handlu

Ambra: sklepy Centrum Wina nie ucierpią na wprowadzeniu ograniczeń w handlu fot. Ambra
0 0

Planowany zakaz handlu w niedziele i zakaz sprzedaży alkoholi po godzinie 22-giej raczej nie wpłynie na sprzedaż wina, cydru i mocniejszych alkoholi przez Grupę Ambra.

- Nasze sklepy Centrum Wina i tak są otwarte do godz. 22.00. Zakładamy - chociaż nie mamy precyzyjnych danych - że nasze produkty nie są liderami sprzedaży w nocy - mówi prezes Grupy Ambra, Robert Ogór pytany czy  zakaz handlu w niedziele i zakaz sprzedaży alkoholi po godzinie 22-giej wpłynie na sprzedaż wina, cydru i mocniejszych alkoholi przez grupę.

Zakaz handlu w niedziele, czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu – to główne zmiany w prawie, które rozpalały w tym roku sektor handlu. Przepisy ograniczające handel w niedziele wejdą w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z zapisami ustawy, od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W uchwalonej przez Sejm ustawie przewidziano katalog wyłączeń obejmujący placówki, w których będzie można prowadzić handel w niedziele. Będzie dozwolony m.in.: w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, w placówkach pocztowych.

Planowana jest też nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności oraz zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Zgodnie z nowymi przepisami, gmina będzie miała możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży między godziną 22 a 6. Nowelizacja reguluje też m.in. problem dotyczący zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie gminy, która będzie mogła, w drodze uchwały, ustalić maksymalną liczbę zezwoleń odrębnie dla sołectw, dzielnic, osiedli. 

Grupa Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii.

Grupa Ambra prowadzi też sieć 25 specjalistycznych sklepów pod szyldem Centrum Wina prowadzi, oferujących ponad 500 gatunków win z ponad 50 regionów z całego świata oraz obsługuje ponad 1500 restauracji. Sklepy Centrum Wina zlokalizowane są głównie w najlepszych galeriach handlowych największych polskich miast. 

Do portfela marek Grupy Ambra należą: Dorato, CIN&CIN, Piccolo, Cydr Lubelski czy Pliska. Oferta Grupy Ambra opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

maf 28-12-2017, 12:40:

Jedno, drugie dziesiąte ograniczenie,a wpływ na sprzedaz żaden... CUD!!!
Gratulować wiary! Z Noworocznymi Życzeniami maf