PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Browar Jastrzębie chce w 2018 roku wejść na rynek NewConnect

Browar Jastrzębie chce w 2018 roku wejść na rynek NewConnect fot. za browarjastrzebie.pl
0 0

Browar Jastrzębie, spółka działająca w branży piwowarskiej, zamierza zadebiutować w 2018 roku na rynku NewConnect. Spółka liczy, że wejście na alternatywny rynek giełdowy umożliwi jej realizację planów rozwoju oraz pozwoli na umacnianie pozycji rynkowej.

- Rynek NewConnect stwarza możliwość pozyskania kapitału przez perspektywiczne spółki, które posiadają dobrze skonstruowany model biznesowy. Liczymy, że dzięki wejściu na alternatywny rynek będziemy mogli uwiarygodnić naszą spółkę oraz budować pozycję rynkową poprzez jeszcze lepszą transparentność. To z kolei powinno pozytywnie wpłynąć na naszą współpracę z kontrahentami oraz z innymi browarami – mówi Piotr Piekarski, prezes spółki Browar Jastrzębie.

- Naszym głównym celem jest zbudowanie silnej marki oraz stworzenie własnego piwa. Będzie to oczywiście długotrwały proces, dlatego w początkowym etapie funkcjonowania browaru będziemy sprzedawali wolne moce produkcyjne browarom kontraktowym. Nastawiamy się głównie na współpracę z małymi sklepami, bowiem analizy rynkowe wskazują, że odpowiadają one za bardzo wysoki udział w sprzedaży piwa ogółem. Dodatkowo, piwo rzemieślnicze nie jest tak trwałe jak koncernowe, więc ważnym czynnikiem jest również duża rotacja. W naszym planie marketingowym chcemy się skoncentrować na bezpośrednim dotarciu do klientów - dodaje.

Browar Jastrzębie to spółka założona w 2017 r., która planuje zrealizować inwestycję polegającą na budowie browaru rzemieślniczego, wykorzystując do tego posiadany majątek, m.in. nieruchomość, prawa własności technologii produkcji piwa oraz projektu wykonania instalacji technologicznej, a także wypracowany know-how.

Browar Jastrzębie informuje, że po zakończeniu budowy browaru, co ma nastąpić w drugim kwartale 2019 roku, spółka rozpocznie produkcję wysokogatunkowego piwa na zlecenie browarów kontraktowych oraz pod marką własną.

Zarząd Browaru Jastrzębie oczekuje, że dzięki upublicznieniu na rynku NewConnect spółka będzie mogła efektywnie realizować założenia przyjętej strategii rozwoju i budować swoją rozpoznawalność zarówno wśród inwestorów, jak i potencjalnych partnerów biznesowych oraz klientów.

Strategia rozwoju spółki zakłada przede wszystkim oferowanie na rynku produktów i usług wysokiej jakości. Działalność Browaru Jastrzębie będzie skoncentrowana na produkcji i sprzedaży piwa, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch segmentów biznesowych: produkcji piwa na zlecenie browarów kontraktowych oraz produkcji i sprzedaży wysokogatunkowego piwa pod marką własną.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!