PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Browar Obywatelski wskrzesił historyczną markę piwa o stuletniej recepturze

Browar Obywatelski wskrzesił historyczną markę piwa o stuletniej recepturze fot. materiały prasowe Browar Obywatelski
0 0

Browar Obywatelski wskrzesił historyczną markę piwa o ponad stuletniej recepturze –Tichauer. Geneza piwa warzonego w Browarze Obywatelskim sięga jeszcze XIX wieku i niemieckiej spółki piwowarskiej Brieger Aktien-Brauerei- Gesellschaf.

Przedstawiciele Browaru Obywatelskiego podkreślają, że Tichauer to marka, w której można odnaleźć nowoczesny charakter, tradycyjny smak i historyczny brand. Zaznaczają, że już w chwili swojego powstania, ponad 120 lat temu, Tichauer stanowił przeciwwagę dla piw produkowanych koncernowo - jako piwo tworzone przez ludzi z pasją (właścicielami browaru byli jego pracownicy) i tradycja ta jest wciąż żywa w produkowanym piwie.

Zapewniają też, że oparty na starych zasadach Tichauer z powodzeniem zyskuje uznanie zarówno wśród miłośników piw kraftowych, jak i właścicieli sklepów i pubów, którzy doceniają znaczenie tego lokalnego brandu oraz jego mocnej obecności w świadomości Ślązaków.

- Sekret sukcesu Tichauera tkwi w jego autentyczności. Nie jest to stworzony naprędce kraft lecz wiekowy browar, do którego zawsze można przyjechać i zobaczyć na żywo miejsca, w których odkryto receptury dawnych piwowarów. Nieszablonowe podejście do promocji i współpracy  to cechy, które pozwoliły Tichauerowi nawiązać współpracę z najciekawszymi miejscami w regionie - m.in. Spodkiem,  Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, tyskim Wielokranem czy też pszczyńskim Punktem Gastronomicznym – informuje Browar Obywatelski.

Przedstawiciele browaru dodają, że przywiązanie do tradycji i nowoczesny charakter procentują,  dzięki czemu piwo Tichauer coraz mocniej widoczne jest na polskim rynku piwowarskim.

Piwo Tichauer posiada obecnie dwa oblicza: jasne i ciemne. Tichauer Lager jest lagerem dolnej fermentacji warzonym zgodnie z tradycyjną recepturą w otwartych kadziach. Wyróżnia go bogaty złocisty kolor oraz trwała i gęsta piana. Charakteryzuje go wyrazisty chmielowy aromat z wyczuwalną nutką goryczki. Tichauer Dark to ciemny lager dolnej fermentacji o rubinowym odcieniu i beżowej pianie. Charakteryzuje się słodkim aromatem o delikatnej nucie karmelu oraz orzecha.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!