PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Browar Stu Mostów wysyła swoje piwa do Holandii

Browar Stu Mostów wysyła swoje piwa do Holandii Browar Stu Mostów prezentuje wrocławskie tradycje browarnicze i swoje piwo w Holandii fot. Browar Stu Mostów
0 0

Browar Stu Mostów, browar rzemieślniczy z Wrocławia, wysłał swoje piwa do Holandii, która jest już ósmym rynkiem eksportowym dla wrocławskiego browaru.

 Arletta Zieman poinformowała serwis portalspozywczy.pl, że Browar Stu Mostów zaprezentował swoje trzy marki piw - WRCLW, Salamander i ART - w Bredzie oraz na Eindhoven Bier & Big Summer Festival w dniach 2-3 czerwca.

 Arletta Zieman zaznacza, że Browar Stu Mostów jest najbardziej ekspansywnym przedstawicielem nowej fali polskich browarów, a liczba kooperacji międzynarodowych czyni go najbardziej międzynarodowym browarem rzemieślniczym w Polsce.

- Holandia jest już ósmym rynkiem eksportowym dla browarników z ul. Długosza. Pozycja wrocławskiego kraftu w Holandii cały czas rośnie, a tego typu projekty aktywnie budują kreatywny wizerunek Polski - podkreśla Arletta Ziemian.

Dodaje, że Browar Stu Mostów współpracuje z holenderskim Jopenem, jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych browarów kraftowych w Europie. Oba Browary warzą piwa stylowe, w oparciu o klasyczną technologię i innowacyjny sprzęt tej samej bawarskiej firmy BrauKon. W ubiegłym roku wrocławianie warzyli w Jopen Kerk w Haarlem. Wspólne piwo - Rye Baltic Porter, Polished Black Gold - promowało polskie piwowarstwo na trzech kontynentach, w tym w Stanach Zjednoczonych i m.in. w Chinach.

Jopen już wkrótce będzie gościł we Wrocławiu. W ramach Piwnego Mostu będzie wraz z Browarem Stu Mostów uczestniczył w 8. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa w dniach 10-12 czerwca.

Browar Stu Mostów to browar rzemieślniczy otwarty w 2014 roku przez Arlettę i Grzegorza Ziemian we Wrocławiu. Warzy pod markami: WRCLW, Salamander i ART. Browar promuje za granicą m.in. legendarne piwo WRCLW Schöps, będące pszenicznym symbolem Wrocławia.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!