PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ekspert: Ograniczenie sprzedaży alkoholu może wpłynąć na spadek sprzedaży piwa

Ekspert: Ograniczenie sprzedaży alkoholu może wpłynąć na spadek sprzedaży piwa fot. shutterstock
0 0

Nowe przepisy dotyczące handlu alkoholem mogą uderzyć w sklepy całodobowe, spadnie też sprzedaż piwa - ocenia Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska, ekspertka Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W ocenie Katarzyny Włodarczyk-Niemyjskiej, ekspertki Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, ustawa jest dobrym posunięciem, ale część rozwiązań wymaga poprawy. - Zgłaszaliśmy ustawodawcy, że trzeba się zastanowić nad definicją miejsca publicznego, żeby samorządy jej nie nadużywały - zauważyła w programie "Bilans" w TVN24 BiS.

Jak zauważała ekspertka, może się zdarzyć tak, że samorządy będą nadmiernie restrykcyjnie podchodzić do nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach między 22.00 a 6.00. 

W jej ocenie zapisy ustawy będą wprost odpowiadały za spadki sprzedaży niektórych rodzajów alkoholu. - Jeżeli chodzi o branżę winiarską, to nie będzie miało to takiego skutku. Ale na sprzedaż piwa, które jest dostępne wszędzie i w każdej ilości, na pewno będzie to miało znaczący wpływ - zauważała ekspertka. Innym skutkiem może być likwidacja części całodobowych sklepów alkoholowych.

Czytaj więcej w tvn24bis.pl

 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

jan 03-02-2018, 21:10:

Ah ci eksperci... Chyba logiczne, że ograniczenie czegoś nie spowoduje wzrostu sprzedaży, chyba, że Polacy dostaną fizia i bedą hurtowo wykupować wszystkie monopolowe w okolicy.