PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Grupa Żywiec spodziewa się ustabilizowania sprzedaży piwa. Rynek wzrośnie w ujęciu wartościowym

Grupa Żywiec spodziewa się ustabilizowania sprzedaży piwa. Rynek wzrośnie w ujęciu wartościowym fot. pexels.com
0 0

Grupa Żywiec podała, że spodziewa się w 2018 roku ustabilizowania sprzedaży piwa w Polsce w wyniku pozytywnego wpływu dużych wydarzeń sportowych.

"Spodziewamy się że w 2018 roku sprzedaż piwa w Polsce ustabilizuje się w wyniku pozytywnego wpływu dużych wydarzeń sportowych. Rynek wzrośnie w ujęciu wartościowym w wyniku spodziewanego wzrostu kosztów surowców i opakowań oraz dalszego wzrostu inflacji w Polsce" - napisał w liście do akcjonariuszy prezes grupy.
 
Przychody ze sprzedaży produktów grupy Żywiec w 2017 roku spadły 6,7 proc. rdr do 2.232 mln zł, głównie, jak podała spółka, w wyniku niższej sprzedaży związanej ze spadkiem rynku piwa.
 
"Na wysokość przychodów wpłynęła również zmiana w strukturze Grupy Kapitałowej. Sprzedaż spółki Distribev Sp. z o.o. zmniejszyła osiągnięte przychody netto ze sprzedaży, jak również znacząco zmniejszyła wysokość kosztów operacyjnych" - napisano w raporcie.
 
"Marża z działalności dystrybucyjnej jest stosunkowo niska w porównaniu do producenta jakim jest Grupa Żywiec S.A., zatem zbycie spółki Distribev Sp. z o.o. nie miało istotnego wpływu na wysokość marży operacyjnej Grupy Żywiec S.A." - dodano.
 
Grupa Żywiec sprzedała w 2017 roku 11.236 tys. hektolitrów piwa, co oznacza spadek o 3,9 proc. w porównaniu z 2016 r.
 
W 2017 roku grupa wypracowała zysk z działalności operacyjnej w wysokości 334 mln zł, co stanowi wzrost o 1,8 proc. rdr.
 
Zysk netto spadł w 2017 roku do 258,6 mln zł z 272,6 mln zł w 2016 roku. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!