PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Karuzele kadrowe u producentów wódki

Karuzele kadrowe u producentów wódki fot. shutterstock
0 0

W wódce zatrzęsło posadami - podaje Puls Biznesu. Zarówno Marie Brizard, właściciel Krupniku i Sobieskiego, jak i CEDC, właściciel Żubrówki, zdecydowali się na zmiany personalne.

Marie Brizard Wine & Spirits (MBWS), właściciel m.in. Krupniku i Sobieskiego, wieloletni gracz numer trzy na naszym rynku, odnotował 75-procentowy spadek sprzedaży za ostatni kwartał ubiegłego roku w Polsce.

Jean Noël Reynaud, prezes MBWS, mówi o „poważnych trudnościach”, jakie spółka napotkała na polskim rynku. Naprawianiem sytuacji ma się zająć Anna Jakubowski, wcześniej szefująca w Polsce m.in. Coca-Coli. Z giełdowego komunikatu spółki wynika, że MBWS prowadzi nad Wisłą audyt, który ma pozwolić m.in. na wypracowanie „nowych praktyk w zakresie sprzedaży” i to one są jednym z celów postawionych nowej zarządzającej.

Najwyższy szczebel menedżerski wymienił po cichu w Polsce numer jeden, czyli CEDC, w którego portfelu jest m.in. Żubrówka. Inaczej niż w przypadku MBWS, właściciel spółki — grupa Roust, podkreśla świetne wyniki na polskim rynku. Spółka umocniła się na pozycji lidera wódek w Polsce, osiągając rekordowy udział 45 proc. Pod koniec lutego stanowisko nowego szefa organizacji CEDC w Polsce obejmie Marek Malinowski, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami FMCG, w tym ponad 18 lat w segmencie napojów alkoholowych.

Całość w Pulsie Biznesu

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

Hi 13-02-2018, 21:56:

Monzer z hukiem wylecial....

Yo 13-02-2018, 21:55:

Niezle przekrety w CEDC, wycieli w pien Monzera (a niedawno awansowali) i wszystkich jego ludzi

biała dama 08-02-2018, 22:14:

hmmm, o ile pamiętam to mbws jednego durnia z coca coli juz ma...