PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Kobiety zainteresowane pracą i karierą w branży piwowarskiej

Kobiety zainteresowane pracą i karierą w branży piwowarskiej fot. materiały prasowe KP
0 0

Kompania Piwowarska podsumowała tegoroczny dzień otwarty w browarach organizowany z okazji 8 marca tylko dla kobiet. W sumie w dotychczasowych czterech edycjach wydarzenia wzięły udział 264 panie zainteresowane karierą w branży piwowarskiej.

- Spotkania w browarach tylko dla pań co roku cieszą się dużym zainteresowaniem – w ostatniej edycji uczestniczyły 64 studentki, zaś zgłoszeń napłynęło niemal cztery razy więcej – mówi Izabela Marchlewicz, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej.

– To świetny sposób, by przekonać kobiety, że kariera w szeregach piwowarów jest w zasięgu ręki, a dodatkowo, by promować różnorodności w działach, w których dotychczas dominowali panowie. Panie mogą wnieść do firmy nie tylko swoją wiedzę i umiejętności, ale także entuzjazm i pasję. Dlatego mamy nadzieję, że duża frekwencja w dniach otwartych zaowocuje udziałem studentek w startujących niedługo programach staży i praktyk w KP - dodaje.   

7 marca Lech Browary Wielkopolski już po raz czwarty otworzyły swoje podwoje przed studentkami i absolwentkami lokalnych uczelni, zaś dzień później podobna akcja odbyła się w Tyskich Browarach Książęcych i białostockim Browarze Dojlidy. Spotkania, organizowane od 2015 roku pod hasłem „Dzień Kobiet w Browarze”, mają na celu zmianę myślenia o branży piwowarskiej jako typowo męskiej i zachęcenie pań do aplikowania do Kompanii Piwowarskiej na stanowiska techniczne.

W czwartej edycji dni otwartych wzięły udział 64 studentki, reprezentujące 21 kierunków na 11 uczelniach (Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Opolski), których biura karier aktywnie włączyły się w promocję wydarzeń i rekrutację chętnych.

Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się wielu interesujących faktów o firmie, m.in. o programach praktyk letnich i staży (np. Manufacturing Trainee Program), oraz poznać ekspertki KP, które opowiedziały o swoich ścieżkach kariery. Obowiązkowym punktem programu każdego spotkania była wycieczka po browarze. Dodatkowo studentki goszczące w Browarze Dojlidy rywalizowały ze sobą w grze szkoleniowej „Browarnicy”, zaś w Tyskich Browarach Książęcych uczyły się profesjonalnie oceniać i degustować piwo. W Lech Browary Wielkopolski przygotowano szczególną atrakcję – warsztat „Piwne inspiracje kulinarne”. Pod okiem Hanny Szczepanik, szefa zapewnienia jakości w browarze, panie przygotowały wegetariańską zupę tajską z trawą cytrynową, cynamonem i Redd’sem Gruszka z Chili, a na deser wężymord z kruszonką, malinami i karmelem z piwa Lech Premium.

Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzy takie piwa jak między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Dębowe, Redd'sa oraz kolekcję specjalności Książęcego. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!