PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Kompania Piwowarska: rusza czwarta edycja programu Sprawdź Promile

Kompania Piwowarska: rusza czwarta edycja programu Sprawdź Promile fot. materiały prasowe
0 0

Już po raz czwarty w trasę po Polsce rusza mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej. Przez cztery najbliższe miesiące gościć będzie na 13 dużych imprezach plenerowych. Wszystko po to, by edukować dziesiątki tysięcy miłośników dobrej zabawy w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

To czwarta edycja programu mobilnej strefy Sprawdź Promile, która gościła dotąd na 29 imprezach masowych. W ciągu trzech poprzednich lat prawie 150 tys. osób przy użyciu profesjonalnego alkomatu sprawdziło, czy mogą wsiąść za kierownicę. Do tego przeprowadzono prawie 30 tysięcy animacji z wykorzystaniem alkogogli, które pozwalają przekonać się, jak odbieramy rzeczywistość, kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu.

- Nasza mobilna strefa z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, dzięki czemu przekaz o odpowiedzialnym spożyciu alkoholu także ma zdecydowanie liczniejsze grono odbiorców. Co ważne, staramy się edukować ludzi w sposób ciekawy, aktywizując ich poprzez nietuzinkowe zabawy i zadania. Wiedza zdobywana w ten sposób jest szybciej przyswajana, jak również utrwala się na dłużej – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Osoby odwiedzające strefę Sprawdź Promile będą mogły sprawdzić swoją trzeźwość przy pomocy profesjonalnego alkomatu, ale także spróbować swoich sił w alkogoglach. Wyposażeni w te wymyślne okulary, będą mieli za zadanie choćby ułożyć klocki czy też przejść swoisty labirynt. Na odważnych czeka także refleksomierz (Pol’and’Rock oraz Beerfest).

Sezon 2018, tak jak poprzedni, strefa Sprawdź Promile rozpocznie na Kortowiadzie (17-20.05), czyli wielkim studenckim święcie w Olsztynie. Następnie pojawi się w Małopolsce (Life Festival, Oświęcim) oraz na Śląsku (Dni Tyskie, Tychy). W lipcu i sierpniu gościć będzie na szeregu festiwali muzycznych, w różnych częściach kraju (Suwałki Blues Festiwal, 90’ Festival Katowice, Audioriver, Pol’and’Rock Festival, Czad Festiwal Straszęcin, Beerfest) oraz AirShow w Radomiu. Edycja zakończy się w Warszawie – obecnością strefy na Stadionie Narodowym.

Mobilna strefa Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej zainicjowany w 2015 roku, którego celem jest promowanie odpowiedzialnego spożycia alkoholu, będące jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju firmy „Postaw na piwo”.

Kompania Piwowarska, lider branży piwowarskiej w Polsce, skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzy między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Dębowe, Redd'sa oraz kolekcję specjalności Książęcego.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!