PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Linie Emirates wprowadzają ofertę Emirates Vintage Collection z winami ekskluzywnymi

Linie Emirates wprowadzają ofertę Emirates Vintage Collection z winami ekskluzywnymi fot. materiały prasowe
0 0

Linie Emirates wprowadziły Emirates Vintage Collection, ofertę wybornych win ze swojej piwniczki w Burgundii przechowywanych w niej nawet 15 lat. W tym roku pojawią się cztery rodzaje ekskluzywnych win: Château Cheval Blanc 2004, Château Haut Brion 2004, Château Mouton Rothschild 2001 i Château Margaux 1998. Ze względu na ograniczoną dostępność będą one serwowane w klasie pierwszej na wybranych trasach przez ograniczony czas.

Linie Emirates informują, że od 2006 roku kupują wina w celu długoterminowego przechowywania, często na rynku pierwotnym (en primeur) lub gdy znajdują się jeszcze w beczkach. Emirates Vintage Collection tworzą najbardziej prestiżowe spośród nich – wina rzadkie i trudne do pozyskania.

Linie Emirates są w stanie zamawiać duże partie dzięki unikalnemu podejściu do zakupu wina. Przewoźnik nawiązał bezpośredni kontakt z najbardziej prestiżowymi winiarniami na świecie, starannie dobierając i pozyskując dla swoich klientów najlepsze i najrzadsze wina.

– Dotarliśmy bezpośrednio do producentów, wybraliśmy roczniki, a następnie przechowywaliśmy je nawet 15 lat w naszej piwniczce w Burgundii zanim uznaliśmy, że możemy zacząć je podawać. Wymagało to ogromu cierpliwości, inwestycji i długofalowego planowania. Zawsze chcieliśmy zaskakiwać i zachwycać naszych klientów, a ta oferta będzie dla nich prawdziwą okazją – mówi Joost Heymeijer, Senior Vice President, Catering Emirates.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby zaprezentować wina Emirates Vintage Collection w jak najlepszy sposób. Poświęciliśmy czas na wyszkolenie personelu pokładowego, zaprojektowanie nowych kieliszków i skomponowanie specjalnego menu, tak aby degustacja tych wyśmienitych win na pokładzie w niczym nie odbiegała od najlepszej restauracji w największych miastach świata – dodał.

Cztery wina z kolekcji będą wprowadzane stopniowo w ciągu roku na różnych trasach w Europie, obu Amerykach, Azji i Australazji. Oferta stanowi wyraz nieustannych inwestycji Emirates w wina z Bordeaux, podstawę karty win przewoźnika. Tylko w ubiegłym roku linie kupiły wina i szampany we Francji o łącznej wartości 56 mln dolarów. Od 2006 roku przewoźnik zainwestował 780 mln dolarów w wina z całego świata, chcąc dostarczyć niezrównanych wrażeń kulinarnych na pokładzie. Obecnie linie mogą poszczycić się światowej klasy ofertą przeszło 80 wybornych win i szampanów podawanych codziennie na pokładzie samolotów.

W ciągu najbliższych kilku lat w ofercie Emirates Vintage Collection pojawią się kolejne wina, które osiągną optymalną dojrzałość. W tej chwili w piwniczce Emirates znajduje się 4,7 mln butelek wina, z których część zostanie podana dopiero w 2027 roku.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!