PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Marek Jakubiak sprzedaje Ciechana, Lwówek i Bojanowo

Marek Jakubiak sprzedaje Ciechana, Lwówek i Bojanowo Marek Jakubiak, fot. PTWP
0 0

Marek Jakubiak, twórca Browarów Regionalnych Jakubiak i poseł Kukiz’15, wystawił na sprzedaż trzy swoje browary. Łącznie chce otrzymać za nie 108 mln zł. Wśród zainteresowanych kupnem mają być inwestorzy z Chin i Stanów Zjednoczonych - informuje "Puls Biznesu" za wiadomoscihandlowe.pl

W sierpniu w 2016. r. Jakubiak tłumaczył, że chce sprzedać inny z browarów – Biskupiec, zaś dla browaru w Darłowie stworzyć konsorcjum inwestorów. Dziś przekonuje, że te dwie rozpoczęte inwestycje oraz polityka pochłaniają go na tyle mocno, że nie jest w stanie poświęcać biznesowi tyle czasu, ile wcześniej.

Jakubiak za Ciechana chce dostać 60 mln zł, za Lwówek – 20 mln zł, a Bojanowo – 28 mln zł.

Na rynku piwa z udziałami rzędu 90 proc. królują Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Carlsberg. Jednak to małe, regionalne piwa wywołały rewolucje na tym rynku, do której po czasie przystąpili ci najwięksi gracze.

W ocenie niektórych przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, Marek Jakubiak - jako poseł i działacz partii może odstraszyć część potencjalnych inwestorów.

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

Konsument piwa 24-05-2018, 15:16:

Coś się rozwija krajowego a tu nie urwa trzeba odrazu sprzedać. Jeśli piwo bedzie nie w polskich rekach po prostu odejde od niego

PZDR 21-05-2018, 18:00:

Marki mocno rozpoznawalne,swego czasu dobre jakościowo.Malutki kawałeczek tortu ,jednak warto inwestować.Gratuluje Panie Marku inwestycji która jak widać przyniesie spore korzyści !

ola 17-05-2018, 20:51:

Piwo ciechan hmmm umarło ? i teraz czas zwinąć żagle ...