PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

MF: KAS, CBŚP i SG zlikwidowały nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej

0 0

Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – powiedział we wtorek w Rzeszowie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Wyraził nadzieję, że ta decyzja zostanie zmieniona.

- Ministerstwo Finansów informuje:

- Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu, 613 kg tytoniu ciętego do palenia oraz 2615 kg suszu tytoniowego.

- Łączna wartość zatrzymanego towaru to 1 625 056 zł.

Funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, CBŚP Zarządu we Wrocławiu oraz Placówki SG we Wrocławiu zlikwidowali nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej w powiecie trzebnickim. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia gospodarcze w miejscowości Wisznia Mała w powiecie trzebnickim. Wspólne działania doprowadziły do ujawnienia 613 kg tytoniu ciętego do palenia, 2615 kg suszu tytoniowego oraz maszynę do cięcia tytoniu. Na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, który pakował worki z tytoniem do samochodu.

Łączna wartość zatrzymanego towaru to 1 625 056 zł. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gdyby towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,6 miliona złotych z tytułu niezapłaconych należności podatkowych.

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!