PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Podlascy celnicy udaremnili przemyt blisko 360 tys. paczek papierosów

Podlascy celnicy udaremnili przemyt blisko 360 tys. paczek papierosów Fot. shutterstock
0 0

Przemyt w łotewskim tirze blisko 360 tys. paczek papierosów, o rynkowej wartości ponad 4,5 mln zł, udaremnili podlascy celnicy, w czasie kontroli na drodze krajowej w pobliżu granicy z Litwą w Budzisku - poinformowała 13 czerwca Krajowa Administracja Skarbowa.

Według dokumentów przewozowych, w ciężarówce miał być transport części do drzwi, przewożony do Irlandii. Funkcjonariusze KAS podjęli jednak decyzję o prześwietleniu ładunku urządzeniem rentgenowskim, a potem o szczegółowej kontroli. Pomógł też pies wyszkolony do wykrywania przemytu papierosów.

Okazało się, że za dwoma stojakami z szybami nie ma części do drzwi, za to są palety z kartonami wypełnionymi papierosami. W tirze odkryto w sumie blisko 360 tys. paczek papierosów, których wartość rynkową oszacowano na ponad 4,5 mln zł. Jak wyliczyli celnicy, gdyby taka ilość papierosów trafiła na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconych podatków sięgnęłyby 7,5 mln zł.

Kierowca, 33-letni obywatel Łotwy, został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Za tak duży przemyt grozi mu do 10 lat więzienia.

To jeden z największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku w Podlaskiem. W lutym, również w czasie podobnej kontroli łotewskiej ciężarówki w okolicach Budziska celnicy odkryli 420 tys. paczek papierosów wartych 5,5 mln zł. W naczepie miał być ładunek armatury sanitarnej i styropianu.

W całym 2016 r. podlascy celnicy udaremnili przemyt 4,85 mln paczek papierosów.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!