PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Polacy coraz częściej sięgają po szampana nie tylko w Sylwestra

Polacy coraz częściej sięgają po szampana nie tylko w Sylwestra fot. shutterstock
0 0

Chociaż Polacy coraz częściej kupują szampana, nadal najlepszy czas na sprzedaż tego trunku przypada na dni poprzedzające sylwestra. Wzrosty sprzedaży notują zarówno prawdziwe szampany, jak i tańsze wina typu prosecco czy cava - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Wina musujące, to jeden z najszybciej rosnących segmentów alkoholowych. Pijemy je nie tylko w sylwestra, ale coraz częściej również bez okazji. 

- Trendem, który możemy zaobserwować już od kilku lat jest bez wątpienia prosecco - bardzo popularne wino musujące z północy Włoch. I to w tym momencie jest tak naprawdę hit sprzedażowy jeśli chodzi o restauracje i sklepy specjalistyczne w Polsce - mówi Tomasz Potrzebowski, sommelier.

Mateusz J. Porada, właściciel sklepów z winami "Białe czy Czerwone?" dodaje, że średniej klasy cavę czy prosecco można kupić już w cenie 30 złotych. Te same trunki wyższej jakości to wydatek 50-100 zł.

- Za szampana niestety trzeba już zapłacić ponad 100-150 złotych, a od 200 zł wzwyż kosztują najwyższej klasy szampany - dodaje.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!