PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Polska stała się jednym z najciekawszych rynków europejskich dla winiarzy

Polska stała się jednym z najciekawszych rynków europejskich dla winiarzy Beata Gawęda, organizatorka festiwalu Skin Contact, właścicielka Vini e Affini fot. materiały prasowe
0 0

Polska przez ostatnie lata stała się jednym z najciekawszych rynków europejskich dla winiarzy. Z roku na rok rośnie u nas wiedza na temat wina, powiększa się grono świadomych odbiorców. Jak wynika z opinii producentów jesteśmy ciekawi nowych smaków i lubimy eksperymentować.

Kupujemy coraz bardziej świadomie, umiejętnie łączymy dania z winami, porami roku. Dojrzeliśmy do wina, podróżujemy do krajów produkujących wino, szukamy informacji na temat najciekawszych odmian, to już element stylu życia. Kluczowa do podnoszenia kultury wokół wina jest edukacja, a tej służą takie przedsięwzięcia jak m.in. #skincontact2018, wydarzenie winiarskie, którego pierwsza edycja właśnie się zakończyła.

- Cieszę się, że tworzymy wydarzenie, dzięki któremu każdy może bez skrępowania przyjść i spróbować najlepszych win, zadawać pytania, osobiście poznać producentów. Doceniamy miłośników win, słuchamy ich i chcemy dostarczyć im najlepszą jakość zarówno w kieliszku, jak i w postaci wiedzy. Skin Contact, to dla nas także okazja by pochwalić się tym, co dzieje się u nas w kraju – mówi Beata Gawęda, organizatorka festiwalu Skin Contact, właścicielka Vini e Affini, importera i dystrybutora europejskich win, który w świętuje w tym roku 10-lecie istnienia.

- Mamy świetne karty win, a naszą największą siłą jest energia i zaangażowanie sommelierów i managerów restauracji, ludzi którzy tworzą tę branżę. Ich ciekawość, otwartość, to nasza najmocniejsza strona. Polacy mają świetny gust i nie koncentrują się wyłącznie na markach, ale poszukują jakości, ciekawych smaków, to opinia którą słyszę najczęściej od europejskich producentów – dodaje.

Vini e Affini oraz Beacie Gawęda-Pawełek udało się zgromadzić w jednym miejscu ponad trzydziestu najbardziej cenionych producentów win w Europie. W ciągu dwóch dni w Reducie Banku Polskiego można było spróbować kilkuset win, poznać ludzi którzy stoją za ich powstaniem, a także dowiedzieć się m.in. jak powstają wina biodynamiczne, na czym polega tajemnica win pomarańczowych i za co świat pokochał prosecco.

#skincontact2018 to wydarzenie nie tylko winiarskie, ale przede wszystkim kulturotwórcze. A wszystko zgodnie z filozofią #skincontact, czyli bezpośrednio, osobiście „przez skórę”, a zatem poprzez spotkania i rozmowy z tymi, którzy o winach wiedzą wszystko. Po raz pierwszy w Polsce został zorganizowany warsztat, w którym krytycy i sommelierzy poddali wnikliwej ocenie wina obecnych na wydarzeniu producentów. Specjalnie z tej okazji do Warszawy przyleciała Susan Hulme – światowej klasy krytyk i wine edukator, która ma na swoim koncie tytuł Master of Wine, a także sędziowanie w najważniejszych konkursach winiarskich na świecie. Panel poprowadził Wojciech Bońkowski - krytyk i dziennikarz winiarski, redaktor naczelny magazynu Ferment, muzykolog. Po stronie sommelierów stanął Paweł Demianiuk z Kieliszki na Hożej oraz Kamil Wojtasiak z Butchery&Wine.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!