PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Poznań, Olsztyn i Kraków zainteresowane zakazem nocnej sprzedaży alkoholu

 Poznań, Olsztyn i Kraków zainteresowane zakazem nocnej sprzedaży alkoholu
0 0

Są już pierwsze reakcje samorządów na nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Podpisana pod koniec stycznia przez prezydenta nowela pozwala radom gmin wprowadzać ograniczenia w zakresie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Spośród samorządów pytanych przez serwis portalsamorzadowy.pl najbardziej skłonne do skorzystania z takiej możliwości są władze Krakowa, Olsztyna i Poznania.

Nowelizacja  ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych została we wtorek 6 lutego opublikowana w Dzienniku Ustaw RP. Wejdzie w życie po 30 dniach od momentu ogłoszenia.

Później samorządy będą miały pół roku na podjęcie stosownych uchwał w zakresie prawa lokalnego, o których mówi ustawa. Stąd też na razie są dosyć ostrożne w deklaracjach.

Zapytani przez portalsamorzadowy.pl urzędnicy w Lublinie dyplomatycznie stwierdzili, że „rozważą możliwości”. Szybkich decyzji nie ma się też co spodziewać we Wrocławiu, Katowicach, ani Łodzi. Bardziej stanowczy są przedstawiciela Krakowa. Urzędnicy podkreślają, że mieszkańcy często zwracają się ze skargami na zakłócanie ciszy nocą właśnie pod sklepami. Możliwość wykorzystania narzędzi, jakie radom daje znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, rozważana jest też w Olsztynie oraz Poznaniu.

Całość w serwisie portalsamorządowy.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!