PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Rosja górą w Beneluksie w bitwie o marki Stoli i Stolichnaya

0 0

Holenderski sąd wydał postanowienie stwierdzające, że FKP Sojuzplodoimport, rosyjska spółka państwowa, jest prawowitym właścicielem znaków towarowych wódek Stoli i Stolichnaya w Belgii, Holandii i Luksemburgu - podał portal money.cnn

W konsekwencji przedmiotowego orzeczenia grupa SPI, która sprzedaje wódki Stoli i Stolichnaya na całym świecie, została zmuszona do zaprzestania ich sprzedaży w Belgii, Holandii i Luksemburgu, a poza tym ma zwrócić Rosji zyski osiągnięte od 1999 roku ze sprzedaży wódek Stoli, Stolichnaya i trzeciej marki wódki, Moskovskaya.

SPI, podaje money.cnn, wstrzymała sprzedaż tych produktów w krajach Beneluksu w 2015 r., wskutek postanowienia sądu niższej instancji. SPI, informuje money.cnn, wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że w obronie swoich interesów będzie nadal stosować wszystkie dostępne środki prawne w Holandii, w tym odwołanie się do holenderskiego Sądu Najwyższego.

Jak podaje money.cnn, firma SPI, założona przez rosyjskiego miliardera Yuri Sheflera w 1997 r., stoi przed podobnymi jak w Beneluksie roszczeniami prawnymi kierowanym wobec niej przez Rosję w zakresie znaków towarowych w kilku innych krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych i Australii.

SPI twierdzi, że ma prawa do marek Stoli, Stolichnaya i Moskovskaya w ponad 180 krajach. Rosja te prawa kwestionuje. Spory, jak się wydaje, są konsekwencją chaotycznej prywatyzacji w Rosji, po upadku Związku Radzieckiego.

Kancelaria prawna, która reprezentowała FKP Sojuzplodoimport w procesie holenderskim, jak podaje money.cnn, stwierdziła w oświadczeniu, że Jurij Shefler przejął znaki towarowe wódek po upadku Związku Radzieckiego i wykorzystał je.

Z kolei SPI twierdzi, że Jurij Shefler kupił firmę, która była właścicielem znaków towarowych wódek w 1997 r., więcej niż pięć lat po jej sprywatyzowaniu, płacąc ponad 15 mln dolarów za pakiet kontrolny.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!