PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Stock Polska: Premiumizacja gorącym trendem na rynku alkoholi

Stock Polska: Premiumizacja gorącym trendem na rynku alkoholi Ewa Markiton, fot. Stock Polska
0 0

- Polscy konsumenci coraz częściej wybierają alkohole premium. Większą uwagę skupiają na produktach jakościowych, bardziej ekskluzywnych - z górnych półek cenowych. To tzw. trend premiumizacji i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach na trwałe zagości on w branży alkoholowej - mówi Ewa Markiton, szef marketingu w Stock Polska.

- Ostatni rok potwierdza, że Polacy coraz częściej sięgają po alkohole premium. Większą uwagę skupiają na produktach jakościowych, bardziej ekskluzywnych - z górnych półek cenowych. To tzw. trend premiumizacji i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach na trwałe zagości on w branży alkoholowej. Jednocześnie wyraźnie maleje segment tańszych alkoholi czystych. Konsumenci po prostu śmielej sięgają po marki top premium – tam, rozsądna cena jest także adekwatna do bardzo dobrej jakości produktu - mówi Ewa Markiton.

Jej zdaniem, obserwowany jest dynamiczny rozwój segmentu alkoholi smakowych ich udział w polskim rynku spirytusowym z roku na rok jest wyższy. To kolejny trend, któremu poświęcamy więcej uwagi. 

- Polacy kochają również marki autentyczne – to kolejna rzecz, której nie sposób pominąć w obecnych trendach branży alkoholowej. Produkt, za którym stoi prawdziwa historia i styl przyciąga konsumenta - dodaje.

Więcej na dlahandlu.pl.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

_brawoty 09-02-2018, 15:35:

Widac, ze szpec Obserwator umie czytac ze zrozumieniem i rozrozniac CEDC i Stocka.

Obserwator 09-02-2018, 14:37:

"Odkrycie Ameryki"! Ten trend rozpoczął się 4-5 lat temu. Widocznie "szpecom" od marketingu z CEDC trzeba to było przynieść na biurko... bo sklepów raczej nie zaglądają...