PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Transport miliona papierosów zatrzymali opolscy funkcjonariusze KAS

Transport miliona papierosów zatrzymali opolscy funkcjonariusze KAS fot. Shutterstock
0 0

Blisko milion sztuk papierosów z kontrabandy przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Wartość pochodzących z Białorusi używek oszacowano na blisko 700 tysięcy złotych.

Według komunikatu Izby Administracji Skarbowej w Opolu, papierosy znaleziono podczas kontroli ciężarówki jadącej autostradą A4. Mieszkający w woj. podlaskim kierowca samochodu poinformował kontrolerów, że przewozi komputery. Po otwarciu skrzyni ładunkowej okazało się, że są na niej niczym nie zamaskowane paczki z papierosami, opatrzonymi białoruskimi znakami akcyzy.

Wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to 680 tysięcy złotych, jednak funkcjonariusze KAS oceniają potencjalne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego cła i akcyzy na ponad 920 tysięcy złotych. Kierowcy ciężarówki, po przewiezieniu do policyjnej izby zatrzymań, postawiono zarzut przewożenia papierosów bez wymaganych znaków, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!