PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

W Łodzi zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

W Łodzi zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów Fot. shutterstock
0 0

W Łodzi zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono ok. 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej oraz 4 tys. sztuk papierosów bez akcyzy o szacunkowej wartości ok. 7 mln zł. W związku z tą sprawą zatrzymano 6 osób. Grozi im do 5 lat więzienia.

Akcję przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Dagmara Bielec-Janas od kilku miesięcy funkcjonariusze rozpracowywali grupę przestępczą działającą głównie na terenie Polski centralnej i południowej, która podejrzewana była o nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.

W związku ze sprawą wytypowano jedną z łódzkich posesji, na której miało dochodzić do nielegalnego procederu. W czwartek kilkudziesięciu funkcjonariuszy jednocześnie weszło na jej teren.

Na miejscu ujawniono nielegalnie działającą fabrykę papierosów. Zabezpieczono profesjonalną linię produkcyjną składającą się z maszyn do wyrobu papierosów i krajanki tytoniowej oraz urządzenie do foliowania gotowych paczek papierosów.

Ogółem zarekwirowano ok. 10 ton nielegalnego tytoniu i krajanki tytoniowej oraz 4 tys. sztuk podrobionych papierosów o szacunkowej wartości blisko 7 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT szacuje się na kwotę 10 mln złotych.

Na miejscu zatrzymano sześć osób w wieku od 41 do 63 lat, w tym także jednego z organizatorów przestępczego procederu. Wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych. Grozi im kara do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

Jeden z zatrzymanych został aresztowany na trzy miesiące. Pozostali podejrzani mają zakazu opuszczania kraju oraz dozór policyjny.

Zabezpieczony towar został przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!