PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

17 marca obchodzimy dzień Św. Patryka, czyli święto piwa

17 marca obchodzimy dzień Św. Patryka, czyli święto piwa fot. materiały prasowe
0 0

W najbliższą sobotę 17 marca będziemy obchodzić dzień Św. Patryka. Dzień  Św. Patryka celebruje razem ok. 70 mln osób w wielu krajach. Choć święto ze względu na swojego patrona ma irlandzkie korzenie obchodzone jest niemal na całym świecie, a piwo Guinness to nieodłączny element obchodów dnia Św. Patryka.

Podobnie jak postać patrona Irlandii to piwo zakorzenione jest mocno w tradycji i historii tego kraju. Marka kultywuje irlandzkie wartości i ducha przyjaźni. Dlatego co roku, zachęca do świętowania tego dnia w gronie przyjaciół przy pincie klasycznego biało-czarnego stauta.

Obchody dnia Św. Patryka celebruje razem ok. 70 mln. osób w wielu krajach. Choć święto ze względu na swojego patrona ma irlandzkie korzenie, już dawno przekroczyło granice i obchodzone jest niemal na całym świecie. Ciekawostką jest, że narodziło się ono poza granicami Irlandii, bo pierwsza parada na cześć Św. Patryka odbyła się w Bostonie w 1737 roku. Od tamtej pory, 17 marca parady i imprezy odbywają się na całym świecie, a towarzyszy im doskonała zabawa, muzyka, postać mitycznego skrzata Leprechauna, symbol koniczyny i oczywiście spotkania w gronie przyjaciół przy pincie Guinnessa.

Pierwszą pintę Guinnessa uwarzono w 1759 r., kiedy Arthur Guinness podpisał umowę z Browarem Jame’sGate w Dublinie. Umowa obowiązuje właściwie do dziś, gdyż Guinness zawarł ją na 9 000 lat! Od tamtej pory marka jest wierna swojej misji warzenia wyróżniającego się spośród innych piwa o najwyższej jakości z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.

- Guinness to wyjątkowe piwo. Począwszy od charakterystycznego ciemno rubinowo koloru i gęstej jedwabistej piany przez głęboki, wytrawny smak,w którym przeważają nuty palonej kawy, kakao i gorzkiej czekolady,a skończywszy na sposobie podania. Trudno znaleźć drugie równie charakterystyczne piwo - mówi Anna Włodkowska, Starszy Specjalista ds. marketingu marki Guinness.

Tajemnica kremowej piany

Tajemnica niepowtarzalnego smaku tkwi w recepturze Guinnessa, w tym także w słynnej odmianie drożdży GUINNESS, opracowanych przez ekspertów w browarach Guinnessa specjalnie na jego potrzeby.

Guinness jako pierwszy wykorzystał azot w procesie warzenia  piwa. Dzięki unikalnej mieszance azotu i dwutlenku węgla tworzone są małe bąbelki, które wirują przez moment w piwie, po czym delikatnie opadają na dno stopniowo oddzielając ciemne piwo od gładkiej kremowej piany. Wtłaczana do beczek mieszanka pozwalała na serwowanie w pubach piwa z charakterystyczną czapą piany. Chcąc zapewnić konsumentom możliwość picia Guinness Draught z wyjątkową pianą także poza pubem, marka w 1988 r. stworzyła tzw. widget. To mała, biała kulka zamknięta w puszce piwa, która uwalnia azot podczas jej otwierania i sprawia, że uzyskujemy gęstą pianę również nalewając Guinnessa z puszki.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Demerara 12-03-2018, 23:24:

Bylem w Dublinie i pilem Guinnessa w pubach. Cos niesamowitego i ta gesta pianka. Polecam wszystkim