PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Właściciel Żołądkowej ma apetyt na przejęcia

Właściciel Żołądkowej ma apetyt na przejęcia Marek Sypek, dyrektor zarządzający Stock Polska, fot. PTWP
0 0

Stock Spirits Group (SSG), jeden z większych producentów mocnych alkoholi w regionie chce przeprowadzić akwizycje. Myśli głównie o Polsce – informuje „Puls Biznesu”.

David Maloney, szef rady dyrektorów Stock Spirits Group (SSG), był pytany podczas konferencji poświęconej wynikom o możliwe akwizycje. — Ustabilizowaliśmy sytuację w Polsce. Przyglądamy się wszystkim strategicznym możliwościom, które zwiększyłyby wartość spółki dla akcjonariuszy — odpowiedział bez szczegółów. „PB” zapytał o nie Marka Sypka, dyrektora zarządzającego w SSG. Potwierdza, że przejęcia to kierunek strategii i firma już analizuje takie możliwości, jednak dodaje, że firma nie komentuje jednak niczego związanego z akwizycjami, zanim do nich nie dojdzie. To nie sprzyja negocjacjom. Zapewnia, że sytuacja spółki jest dobra, i dlatego już w tym roku rozważy możliwość zakupów na najważniejszych rynkach i mówi, że należy do nich przede wszystkim Polska.

Notowany na giełdach w Londynie i Pradze producent mocnych alkoholi działa głównie w Europie Środkowej, choć nie tylko. Polska, gdzie firma znana jest głównie z Żołądkowej Gorzkiej, ale sprzedaje także m.in. wódkę Lubelską oraz brandy Stock, jest dla SSG największym rynkiem, który odpowiadał za 54 proc. przychodów grupy. Jej sprzedaż zwiększyła się o 7,9 proc., do 147,7 mln EUR.

Jako że największą część sprzedaży SSG realizuje w Polsce, to również w kwestii akwizycji nasz kraj budzi największe zainteresowanie grupy. Nie oznacza to jednak, że pozostałe duże rynki, z Czechami i Włochami na czele, nie są dla SSG interesujące. Marek Sypek mówi, że firma również tam analizuje możliwości przejęć i ma nadzieję, że dojdzie do niej jeszcze w tym roku.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

POLECANE

KOMENTARZE: (4)

+ DODAJ KOMENTARZ

Alko... 06-04-2018, 09:12:

Już parę lat temu Stock miał ochotę przejąć całą grupę Sobieski.... jednak się Sobieski obronił. A teraz przy obecnej ich polityce rynkowej i ruchach na rynku jakie robi obecnie MBWS to za chwilę może ich Stock przejąć

tt 15-03-2018, 09:51:

czyli Polmos Bielsko zmieni właściciela

Alko... 13-03-2018, 21:45:

Małe zmiany w tym roku na pewno będą na rynku alkoholi. Bielsko?.? Pewnym kąskiem jest cała grupa MBWS czyli Sobieski 😁😁😁😁