PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Wódki ziemniaczane coraz bardziej doceniane przez konsumentów

Wódki ziemniaczane coraz bardziej doceniane przez konsumentów fot. materiały prasowe CEDC
0 0

Wódka Palace, ziemniaczana, polska wódka premium obecna na rynku od 26 lat, trafiła w październiku na sklepowe półki w odświeżonym opakowaniu i z nową komunikacją. Obecnie ten segment rynku zdominowany jest przez wódki na bazie spirytusu zbożowego, ale wódki ziemniaczane coraz częściej są doceniane przez konsumentów.

Z badań Kantar TNS (badania jakościowe FGD dotyczące marki Palace, w latach 2015-2017) prowadzonych na przestrzeni ostatnich dwóch lat wynika, że charakterystyczny, delikatny smak wódek ziemniaczanych jest coraz częściej doceniany przez konsumentów. Produkowana w Białymstoku wódka Palace również zyskuje na popularności wśród osób poszukujących bardziej wyjątkowych alkoholi.

Marka Palace podkreśla wysoką jakość wódki produkowanej na bazie spirytusu ziemniaczanego. Z drugiej strony nawiązuje też do tradycji dobrej zabawy i celebrowania wyjątkowych okazji.

- Wódka Palace postrzegana jest przez konsumentów jako wysokiej jakości alkohol o eleganckim wizerunku, który doskonale sprawdza się podczas wyjątkowych okazji, takich jak np. wesela – mówi Monika Grudniak, reprezentująca markę Palace.

- Dlatego, wraz z odświeżonym opakowaniem, postanowiliśmy też zaprezentować nową platformę komunikacyjną. Nawiązuje ona do tradycji dobrej zabawy, zarówno poprzez brand hero – księcia Jana Klemensa, jak i nowe hasło: „Palace. Ożywia ducha dobrej zabawy - dodaje.

Odświeżone opakowanie wódki Palace nadal nawiązuje swoim charakterystycznym kształtem do XVII-wiecznych kolumn z Pałacu Branickich w Białymstoku. Zmianom uległy natomiast etykiety. Grafika utrzymana jest w formie szkicu, co nadaje jej rzemieślniczego charakteru, zgodnie z aktualnymi trendami rynkowymi. Na etykiecie wyróżnione zostało również hasło „polska wódka”, podkreślające unikalność receptury marki Palace. Z tyłu butelki umieszczono tekst oraz grafikę nawiązujące do charakteru produktu i jej lekkiej ekstrawagancji. W oknach pałacu widać ludzi biorących udział w zabawie oraz strusia, który nie znalazł się tam przypadkowo. W XVIII wieku, o czym wie niewielu, strusie zostały sprowadzone do Białegostoku jako zwierzęta ogrodowe. Najważniejsze, czyli zawartość butelki, nie uległa zmianie.

Wprowadzenie do sprzedaży wódki Palace w odświeżonej butelce i z nowa komunikacją wspierane będzie materiałami POS i specjalnymi ekspozycjami w sklepach, a także aktywnościami w prasie handlowej.

W sprzedaży marka pojawi się od października w kanałach handlu tradycyjnego i nowoczesnego, w opakowaniach o pojemności 500 i 700ml. Rekomendowane ceny to 500ml: 26,99 zł i 700ml: 37,99 zł.

CEDC jest czołowym producentem wódki na świecie oraz największą w Europie środkowej i wschodniej zintegrowaną firmą z branży napojów alkoholowych. Firma produkuje i sprzedaje takie marki z segmentu wódek jak m. in.: Żubrówka, Bols, Soplica, Absolwent, Green Mark, Zhuravli, Parliament, Royal oraz wiele innych, eksportowanych do ponad 50 krajów świata.

CEDC jest także wiodącym importerem napojów alkoholowych w Polsce, Rosji i Węgrzech. W Polsce CEDC oferuje najbardziej znane marki alkoholi na świecie, jak np.: Metaxa, Remy Martin, Carlo Rossi, Grant’s, Jägermeister, Gancia, Campari, Cinzano czy Old Smuggler. 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Gienia 16-10-2017, 13:08:

Jestem ciekawa od jakich dostawców mają ziemniaczany destylat na tę wódkę?