PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Alma: Nie dojdzie do sprzedaży części majątku grupie E.Leclerc

Alma: Nie dojdzie do sprzedaży części majątku grupie E.Leclerc fot. materiały prasowe
0 0

Miały być 94 mln zł od grupy E.Leclerc za stoiska Krakowskiego Kredensu i nieruchomości w kilku miastach, ale krakowski sąd, na skutek zażaleń trojga wierzycieli, oddalił wniosek Almy o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że nie dojdzie do sprzedaży części majątku w ramach tzw. pre-packu - podaje Puls Biznesu.

Sprzedaż składników masy upadłości odbywać się będzie na zasadach ogólnych, określonych przepisami prawa upadłościowego.

„Zasady ogólne” to likwidacja masy upadłościowej przez syndyka i sprzedawanie z wolnej ręki, w ramach przetargu lub licytacji, całości albo poszczególnych składników majątku bankruta. Pieniądze pochodzące z tych operacji mają lepiej zaspokoić wierzycieli Almy niż 94 mln zł, które gotowa była wyłożyć spółka Immomok, powiązana z grupą E.Leclerc. Alma liczyła, że dzięki transakcji spłaci w całości wierzycieli, którzy są zabezpieczeni rzeczowo na jej majątku, czyli banki PKO BP i BZ WBK.

Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem finansowym, spółka na poziomie skonsolidowanym miała na koniec 2017 r. prawie 80 mln zł zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz 226 mln zł zobowiązań handlowych i pozostałych.

Całość w Pulsie Biznesu.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!