PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Analitycy o Eurocash: Segment hurtu wymaga coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztów

Analitycy o Eurocash: Segment hurtu wymaga coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztów fot. materiały prasowe
0 0

DM Noble Securities obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Eurocashu. Cenę docelową ściął o 38 proc. do 23,2 zł.

Bardzo słabe wyniki 4 kw. 2017 r są naszym zdaniem oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach. Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów" - uważa analityk Krzysztof Radojewski.

Więcej na dlahandlu.pl.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

starek 19-03-2018, 09:42:

Sami podcinają gałąź na której siedzą. Spadek rentowności to nie efekt utraty pozycji negocjacyjnej a na pewno "rozwalania" rynku niskimi cenami. Producenci już są na maxa "wydojeni" wiec nie ma i nie będzie skąd brać.

jasio 11-03-2018, 20:13:

Ale finansowy bełkot: optymalizacja ale czego ?
Czy przypadkiem ta sytuacja nie jest efektem "optymalizacji kosztowej" - cięcie kosztów wycięło obroty ?