PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Analityk: Carrefour może mieć problemy z przyciągnięciem klientów do konceptu Supeco

Analityk: Carrefour może mieć problemy z przyciągnięciem klientów do konceptu Supeco Supeco, fot.facebook
0 0

Analitycy IGD oceniają, że biorąc pod uwagę konkurentów na hurtowym rynku oraz obecność Biedronki i innych dyskontów, Carrefour może mieć trudności z przyciągnięciem kupujących do Supeco, biorąc pod uwagę brak świadomości marki.

Supeco zostało uruchomione w Europie Środkowo-Wschodniej w Rumunii w 2014 roku. Baner został utworzony, aby umożliwić Carrefour otwieranie marketów w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich, gdzie inwestycje wymagane w przypadku innego sklepu spowodowałyby, że byłyby one nieopłacalne.

Placówki zachęcają klientów do jak największych zakupów poprzez ofertę obniżki cen przy kupnie wielu sztuk danego produktu. Koncept wszedł do naszego kraju, ale po cichu. Na razie szyld możemy spotkać tylko w dwóch miastach: w Piekarach Śląskich i w Tarnobrzegu (sieć w maju br. poszukiwała pracowników do nowego sklepu). Carrefour nie zdradza czy planuje rozwijać ten format.

Jak oceniają analitycy IGD, wprowadzenie formatu na wysoko konkurencyjny polski rynek może być wątpliwe. Zauważają, że w Polsce głównym graczem na tym rynku jest Eurocash, który obsługuje prawie 200 centrów cash & carry na terenie całego kraju. Z kolei Metro cash & carry ma 30 placówek Makro.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!