PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Bać-Pol: Złożymy odwołanie od decyzji UOKiK

Bać-Pol: Złożymy odwołanie od decyzji UOKiK fot. za Praska Giełda Spożywcza
0 0

Decyzja wydana przez UOKiK nie jest prawomocna i podlega zaskarżeniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Bać-Pol SA w chwili obecnej nie ma obowiązku zapłaty powyższej kary - napisała spółka w komentarzu do informacji o nałożeniu kary pieniężnej od za brak zgłoszenia koncentracji.

- Bać-Pol SA kategorycznie nie zgadza się z oceną sytuacji zaprezentowaną przez UOKiK, która legła u podstaw wydania powyższej decyzji. W ocenie spółki, rozstrzygnięcie jest błędne zarówno z przyczyn merytorycznych, jak też proceduralnych. Niezrozumiałe są dla nas powody, którymi kierował się Urząd nie uwzględniając zgłoszonych przez nas w toku postępowania wniosków dowodowych, czy też argumentów przeciwnych. W związku z tym, Bać-Pol skorzysta z przysługującego jej prawa i złoży stosowne odwołanie od decyzji - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez zarząd do redakcji portalspozywczy.pl.

Przypomnijmy, podmiot z grupy kapitałowej Bać-Pol nie zgłosił do UOKiK przejęcia innego przedsiębiorcy (w 2012 r. Sezam-Śrem przejął kontrolę nad częścią mienia spółki Klementynka z Wrocławia). Dlatego urząd nałożył na spółkę karę finansową. Sankcja wyniosła ponad 520 tys. złotych.

Więcej: Bać-Pol: Kara pieniężna od UOKiK za brak zgłoszenia koncentracji

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!