PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Badanie: Co drugi Polak przeznaczy na prezent komunijny ok. 500 zł

Badanie: Co drugi Polak przeznaczy na prezent komunijny ok. 500 zł fot. shutterstock
0 0

Nawet 500 zł chcą wydać w tym roku Polacy na prezent komunijny - wynika z danych serwisu Ceneo.pl. Jeszcze głębiej do swoich portfeli będą musieli sięgnąć rodzice i chrzestni. Według ankietowanych oni na prezent komunijny przeznaczą nawet do 1000 złotych. W tym roku prawie co drugi prezent zostanie kupiony w sklepie internetowym.

Niemal co drugi badany deklaruje, że wybierając się na przyjęcie komunijne zabierze ze sobą prezent warty nie więcej niż 500 złotych. 23% ankietowanych przyznało, że ich podarunek będzie droższy nawet dwukrotnie. Są gotowi zapłacić za niego 1 tys. złotych. Prawdopodobnie te odpowiedzi zaznaczali głównie rodzice i chrzestni, bowiem 49% badanych wskazało, że to właśnie oni na prezent komunijny powinni przeznaczyć taką kwotę – podkreśla Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl. Co ważne, oczekiwania wobec dalszej rodziny i znajomych są zdecydowanie mniejsze. Według co drugiego z badanych kwota nie powinna być większa niż 500 złotych a nawet 34% odpowiedzi wskazywało, że wystarczy prezent do 200 złotych. 

Ankietowani wskazali również, które z prezentów powinny otrzymać dzieci. Mimo że od wielu lat najpopularniejszymi prezentami są rowery i gotówka, to jednak gadżety elektroniczne z każdym rokiem zyskują na popularności. Blisko 30% ankietowanych jako najbardziej trafiony prezent wskazało zegarki natomiast deskorolek lub hulajnóg oczekuje 26 % badanych. Producenci każdego roku prześcigają się w nowościach. Rodzice kupując zegarki coraz częściej decydują się na smartwatche. Prawdziwymi hitami tegorocznej komunii mogą stać się też deskorolki i hulajnogi, które wracają do łask, z tą różnicą, że są napędzane elektrycznie – komentuje Tomasz Jankowski. 

Więcej czytaj w serwisie www.dlahandlu.pl.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Paulina 19-04-2018, 17:24:

Moim zdaniem każdy powinien dać tyle ile uważa. Jednych stać na więcej drugich na mniej to wiadomo. Na komunię dla brata chce dać lot w tunelu aerodynamicznym u nas w wielkopolsce i jakieś 200 złotych do koperty, żeby mógł sobie coś kupić dodatkowo. Wydaje mi się że ani mniej ani więcej nie trzeba