PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Ekspert: Sieć Piotr i Paweł pasowałaby do Intermarche i E.Leclerc

Ekspert: Sieć Piotr i Paweł pasowałaby do Intermarche i E.Leclerc Fot. shutterstock
0 0

Sieć Piotr i Paweł pasowałaby do sieci Intermarche, która operuje w zbliżonym formacie, posiada model franczyzowy i szuka sposobów dotarcia do miasta. Piotrowi i Pawłowi może też przyglądać się E.Leclerc, który przejął cześć zasobów po Almie. Trudno natomiast wyobrazić sobie inwestycję Eurocashu, która wymagałaby bardzo długiego procesu z UOKiK, na który Piotr i Paweł nie może sobie zapewne pozwolić – ocenia Maciej Kroenke dyrektor w dziale doradztwa biznesowego PwC.

- Dalsza strategia dla sieci będzie zależała w znacznym stopniu od tego kto zostanie inwestorem. Może to być np. strategia wprowadzenia i rozwoju mniejszego formatu, takiego jak format Carrefoura w Podkowie Leśnej. Tamtejszy klient jest idealny dla takiego formatu – to klient, który jest gotowy na zakupy z wyższej półki, który będzie tęsknić po Almie – mówi w rozmowie z serwisem dlahandlu.pl Maciej Kroenke.

- Piotr i Paweł mocno podkreśla, że jest supermarketem, ale jest tak naprawdę supermarketem przeważonym w stronę asortymentu lepszego, ciekawszego, z wyższej półki, dlatego dla niego najlepsze byłyby właśnie takie lokalizacje - dodaje.

Jego zdaniem, sieć może przejąć np. Intermarche, które operuje w zbliżonym formacie, posiada model franczyzowy i szuka sposobów dotarcia do miasta. - Cześć zasobów po Almie przejął E.Leclerc także podobnie może przyglądać się Piotrowi i Pawłowi. Trudno natomiast wyobrazić sobie inwestycję Eurocashu, która wymagałaby bardzo długiego procesu z UOKiK, na który Piotr i Paweł nie może sobie zapewne pozwolić – dodaje Maciej Kroenke.

Jak ocenia ekspert, sieć Piotr i Paweł ma duży potencjał i może się rozwijać, ale warto rozważyć, w których miejscach powinien funkcjonować.

Czytaj więcej w dlahandlu.pl

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!