PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Eurocash: Rok 2017 był trudny, ale nie stracony

Eurocash: Rok 2017 był trudny, ale nie stracony Luis Amaral, prezes Eurocash
0 0

- Można powiedzieć, że w ubiegłym roku straciliśmy czujność, zwłaszcza w ostatnim kwartale, kiedy nie zdołaliśmy uzyskać zakładanej rentowności – mówi prezes Eurocash Luis Amaral w liście do akcjonariuszy. Jednocześnie podkreśla, że Eurocash buduje silną grupę na przyszłość.

Prezes Eurocash zaliczył rok 2017 do trudnych. - Nasz wynik netto mówi sam za siebie. Na jego finalny poziom istotny wpływ miał odpis związany z tym, że pozwoliliśmy przestępcom wyłudzającym VAT okraść naszą spółkę. Gdy tylko pojawiły się pierwsze sygnały, przeprowadziliśmy wewnętrzne śledztwo z pomocą najlepszych doradców renomowanych firm. Efekty śledztwa przekazaliśmy odpowiednim instytucjom państwowym, jednocześnie pokrywając koszt potencjalnych zobowiązań, jakie powinny zostać poniesione przez podmioty nabywające od nas towar i rzekomo wywożące ten towar poza granice Polski. Odzyskanie tych środków może zająć wiele lat lub być wręcz niemożliwe – mówi prezes.

- Można powiedzieć, że w ubiegłym roku straciliśmy czujność, zwłaszcza w ostatnim kwartale, kiedy nie zdołaliśmy uzyskać zakładanej rentowności. Wpływ na nią miała przede wszystkim niższa od oczekiwanej marża oraz rosnące koszty. Ten rok mamy już za sobą. Nie powiem, że był stracony – znaleźliśmy w nim i dopracowaliśmy mnóstwo rozwiązań, które przez lata będą stanowić o sile konkurencyjnej naszych klientów – dodaje Luis Amaral.

Grupa Eurocash zakłada, że w ciągu 5 lat otworzy 900 sklepów, tzw. supermarketów proximity.

- Stworzymy pierwszą ogólnopolską sieć tego typu sklepów, rozpoznawalną i dostępną dla konsumentów również w najmniejszych miejscowościach w kraju. Konsumenci nie będą już musieli wybierać się na zakupy kilkanaście minut samochodem do większego miasta. Przedsiębiorcy natomiast będą mieli możliwość przyłączenia się do tej idei w ramach franczyzy, co zapewni im konkurencyjność względem dyskontów – mówi prezes Eurocash.

Czytaj więcej na Dlahandlu.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

hipek 25-03-2018, 10:08:

Czyli teraz zacznie się ściąganie kasy od dostawców i jeszcze większe zaległości w stosunku do producentów !!!! Nie wierzę Amaralowi i co więcej akcjonariusze też nie ! Poczytajcie forum na Bankier.pl

rolnik 25-03-2018, 09:05:

i dalej bedziecie zaniżać cenny produktów i wykanczać POLSKICH rolników