PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Gigantyczne promocje. Jak Biedronka i Lidl radzą sobie z niehandlowymi niedzielami?

Gigantyczne promocje. Jak Biedronka i Lidl radzą sobie z niehandlowymi niedzielami? Fot. shutterstock
0 0

15 kwietnia wypada kolejna niedziela, podczas której handel jest zabroniony. Sklepy na różny sposób radzą sobie z ograniczeniem handlu do sześciu dni w tygodniu. Zwiększają liczbę sprzedawców w piątki i soboty, wydłużają godziny otwarcia sklepów oraz organizują różnego rodzaju promocje. Na duże obniżki cen zdecydowały się Biedronka i Lidl. Biedronka w poprzedni piątek i sobotę zorganizowała akcję "Piątek i sobota bez VAT", którą powtarza 13 i 14 kwietnia. Lidl w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, oferuje 150 produktów w niskich cenach.

Biedronka - piątek i sobota bez VAT

13 i 14 kwietnia br. Biedronka powtarza akcję z 6 i 7 kwietnia - „Piątek i sobota bez VAT”. Akcja obejmuje ponad 9,5 tys. produktów. We wskazanym okresie będzie je można nabyć w cenie niższej o równowartość podatku VAT, wynoszącego 5%, 8% lub 23% w zależności od kategorii produktu. 

W Biedronce ponad 92% spośród artykułów biorących udział w aktualnej odsłonie akcji będzie objętych największym rabatem o równowartości 23% podatku VAT. Będą to m.in. laptopy, telewizory, konsole, robot wielofunkcyjny Hoffen Chef Express, telefony, rowery, meble, środki do prania i większość słodyczy. 

Przypomnijmy, podczas poprzedniej odsłony akcji, w piątek i sobotę 6-7 kwietnia,  55 proc. klientów Biedronki robiących zakupy w te dni, nabyło produkty objęte promocją „Piątek i sobota bez VAT”. Sieć odnotowała też kilkuprocentowy wzrost liczby osób odwiedzających jej sklepy względem wcześniejszych analogicznych okresów. 

Lidl - 150 produktów w niskich cenach

W sobotę 14 kwietnia, Lidl oferuje 150 produktów w niskich cenach. W sobotniej promocji wybierać będzie można z ok. 70 produktów spożywczych, których ceny będą obniżone do 40%. Będą to m.in. łopatka wieprzowa, mielone mięso z indyka, winogrona jasne bezpestkowe i nektar jabłkowy.

Na produkty przemysłowe i odzieżowe będą rabaty do 70%. W obniżonych cenach można będzie kupić m.in. spodnie damskie, zabawki, smartfon, wielofunkcyjne urządzenie do gotowania, szczotki parowe i wiertarki stołowe. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów. 

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

TOM 14-04-2018, 22:02:

I TAK NIE CHODZE DO TYCH FIRM, KTÓRE COROCZNIE WYPOMPOWUJĄ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH POWODUJĄC ŻE JESTEŚMY BIEDNIEJSI

leny 13-04-2018, 13:47:

UWAGA na naciągane promocje, zwłaszcza w "biedronce". Towary bez VAT to ułamek oferty tego prymitywnego dyskontu , na dodatek takie , ktore im nie schodzą. Znajoma zrobiła w ubiegłą sobotę zakupy w biedrze za 140 zł. Obniżka z tytułu promocji "bez vat" wyniosla 1,14 zł!!!!!!!!

Kropek 13-04-2018, 12:25:

Super, że sobie radzą. Nic tylko się cieszyć, że największe firmy handlowe które generują olbrzymie zyski dla swoich właścicieli poza granicami kraju. Szkoda, że tylko Oni sobie radzą :) Ostatni gasi światło w detalu :)