PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

IKEA Industry: Jesteśmy otwarci na dialog i liczymy na dalszą współpracę ze związkami zawodowymi

IKEA Industry: Jesteśmy otwarci na dialog i liczymy na dalszą współpracę ze związkami zawodowymi fot. materiały prasowe
0 0

W nawiązaniu do publikacji money.pl dotyczących żądań podwyżek przez pracowników fabryk IKEA w Polsce, Wojciech Waligóra, dyrektor generalny IKEA Industry w Zbąszynku, oświadcza, że firma jest otwarta na dialog i liczy na dalszą współpracę ze związkami zawodowymi.

- Co roku prowadzimy rewizję wynagrodzeń, w ramach standardowego procesu. Decyzje o wysokości podwyżek podejmujemy w oparciu o aktualne dane rynkowe i otwarty dialog z przedstawicielami lokalnych związków zawodowych. Niestety w tym roku nie udało nam się osiągnąć porozumienia ze związkami zawodowymi w Zbąszynku. Zaoferowaliśmy pracownikom IKEA Industry w Zbąszynku podwyżkę na poziomie 6%, która obowiązuje od 1 stycznia 2018. Poziom wynagrodzeń w zakładzie jest wyższy o 10% od średniej rynkowej w regionie. Od stycznia 2018 zatrudniliśmy w Zbąszynku ponad 130 nowych pracowników, którzy wybrali właśnie nas jako swojego pracodawcę - oświadcza Wojciech Waligóra.

Jak dodaje, częścią oferty dla pracowników jest szeroki wachlarz dodatkowych benefitów. Są to m.in. prywatna opieka medyczna, bezpłatne obiady w stołówce pracowniczej, plan emerytalny, bonusy, program lojalnościowy, imprezy rekreacyjno- integracyjne, zniżka pracownicza na zakupy w sklepach IKEA, oferta wellness, lekcje języka angielskiego i program rozwojowy. - W naszym przekonaniu tegoroczna podwyżka na poziomie 6% wraz z wachlarzem dodatkowych benefitów stanowi dobrą ofertę - dodaje.

- Ideą biznesową IKEA jest oferowanie szerokiego asortymentu funkcjonalnych i dobrze zaprojektowanych artykułów wyposażenia domu, w cenach tak niskich, by jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Jednocześnie w IKEA Industry jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie naszym pracownikom odpowiedniego poziomu wynagrodzeń oraz utrzymaniu stabilności firmy i miejsc pracy - podsumowuje Wojciech Waligóra, dyrektor generalny IKEA Industry w Zbąszynku.

 W niedzielę 11 marca kilkaset osób wyszło na ulicę Zbąszynia. Manifestowali, bo chcą wyższych wynagrodzeń. Od miesięcy nie mogą dogadać się z pracodawcą w sprawie podwyżek. Związki zawodowe chcą więcej, Ikea daje sporo mniej. Na ulicy ustawili się tak, by stworzyć hasło "fair wage". To z języka angielskiego uczciwa płaca. I takiej się domagają.

Czytaj: IKEA: Pracownicy fabryk chcą podwyżek. Rozważają strajk

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!