PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Jest nowy prezes Allegro. Przechodzi z Amazona

0 0

Nowym prezesem zarządu Allegro został Francois Nuyts, który dołączy do zespołu zarządzającego od 1 sierpnia br. Dotychczasowy prezes, Przemysław Budkowski, opuszcza firmę i planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia.

Francois Nuyts odpowiadał dotychczas za operacje Amazon w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający tej firmy w Hiszpanii i Włoszech. Wcześniej od 2005 roku pełnił różne role zarządcze w jej strukturach w Anglii, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Karierę zawodową zaczynał w firmie doradczej Accenture. Francois Nuyts przeprowadzi się do Warszawy. 

Przemysław Budkowski był prezesem Allegro przez ostatnie 7 lat a z firmą był związany od 2009. W tym czasie Allegro przeszło transformację z serwisu aukcyjnego do platformy transakcyjnej, stając się ulubionym miejscem zakupów Polaków w sieci. Dziś oferuje swoim klientom 90 milionów produktów miesięcznie a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy firm - w większości są to polskie MŚP. Serwis co miesiąc odwiedza 17 milionów internautów, z czego ponad połowa na urządzeniach mobilnych. Wg raportu European Retailer 500 (Top500Guide.com) Allegro jest 6. serwisem e-commerce w Europie pod względem wielkości obrotów.

- Zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w dobrym momencie. Firmą zarządza zespół doświadczonych menadżerów i w najbliższych planach mamy kilka nowych, innowacyjnych usług i produktów dla naszych klientów i sprzedawców, dlatego z optymizmem myślę o przyszłości - powiedział Darren Huston, przewodniczący rady nadzorczej Allegro.

Czytaj więcej: Dlahandlu.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

cvb 18-05-2018, 21:12:

Stara zasada prowadzenia biznesu jest taka, że jak konkurencji nie da się wyprzedzić, przeskoczyć, itp, to trzeba ją kupić. Pierwszym etapem będzie "Allegro powered by Amazon", a w drugim pozostanie jedynie ostatni wyraz.