PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Likwidacja Grupy Handlowej PL Plus

Likwidacja Grupy Handlowej PL Plus Waldemar Mirocha, członek zarządu GH PL Plus /fot. PTWP
0 0

Udziałowcy Grupy Handlowej PL Plus uznali, że rozwiązują projekt. Natomiast marka własna „Lubię” wykreowana przez GH PL Plus, przeszła w ręce Bać-Polu – poinformował Waldemar Mirocha, członek zarządu GH PL Plus.

- Grupa Handlowa PL Plus jest w likwidacji od 22 stycznia 2018 roku. Udziałowcy uznali, że to zbyt mały projekt dla nich by go kontynuować – powiedział Waldemar Mirocha, w rozmowie z dlahandlu.pl.

Grupę Handlową PL Plus utworzyli w 2014 roku Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Z czasem do grupy weszła sieć Polomarket, jednak w 2016 roku wypowiedział on umowę pozostałym udziałowcom. W grudniu 2017 roku potwierdził decyzję wyjścia z grupy.

- Polomarket uznał, że ma własną strategię, odmienną od strategii pozostałej części grupy. Rok temu wypowiedział umowę, która była ważna jeszcze do grudnia 2017 roku. W grudniu Polomarket potwierdził decyzję wyjścia. W tej sytuacji potencjalnie zostało 3 udziałowców, jednak Piotr i Paweł zaczął negocjacje z inwestorem, więc można powiedzieć, że także się wykruszył. Pozostałych dwóch udziałowców uznało, że nie ma sensu dalej kontynuować współpracy – tłumaczy Waldemar Mirocha.

Podkreśla, że GH PL Plus jest likwidowana zwykłym trybem i nie można mówić o bankructwie.

- To nie bankructwo. Udziałowcy uznali, że trzeba projekt zamknąć, więc go rozwiązują. Jest to zwykła likwidacja spółki córki, która nie ma problemów finansowych. Spółka ma bardzo dobre wyniki, ma pieniądze i dodatni bilans. Nie ma syndyka, nie popłaconych faktur, zaległości wobec kontrahentów, wszyscy są w terminie spłaceni - tłumaczy. – Dwóch wspólników się wykruszyło, dwóch pozostałych uznało, że to za mało i postanowiło, że każdy idzie w swoją stronę – dodaje.

Waldemar Mirocha poinformował, że marka „Lubię”, wykreowana przez GH PL Plus, przechodzi w ręce Bać-Polu. - Firma Bać-Pol odkupiła od Grupy Pl Plus pełne prawa do marki Lubię i w tej chwili to Bać-Pol jest wyłącznym dystrybutorem tej marki - mówi.

Zdaniem Waldemara Mirochy, GH PL Plus była dobrym i potrzebnym projektem, jednak nie udało się utrzymać współpracy ze względu na okoliczności. - Uważam, że to było dobre doświadczenie nikt nie żałuje, że był w tym projekcie. Na pewno warto działać razem, taka organizacja ma sens i jest potrzebna jednak w tym momencie nie ma pomysłu, by zrobić coś drugiego, innego – podkreśla.

Więcej na dlahandlu.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Bakbar 06-03-2018, 22:48:

Kiedyś...jakieś 5 lat temu można było coś wykombinować dzisiaj z krajowego handlu zostaly zgliszcza a to co jeszcze się trzyma jest w imadle które zaciska się coraz bardziej