PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Piotr i Paweł: Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego

Piotr i Paweł: Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego fot. Pawel Pawlowski/ZelaznaStudio.pl
0 0

W Grupie Kapitałowej Piotr i Paweł do końca maja br. zostały zaplanowane działania, mające na celu dalszą optymalizację i wzrost efektywności procesów biznesowych.

Warto podkreślić, że już od lutego br. w skład szeroko rozumianego zespołu zarządzającego Grupy Piotr i Paweł - oprócz Panów Piotra i Pawła Woś - wchodzą Pan Robert Krzak, odpowiedzialny za proces M&A i zarządzanie franczyzą, Pan Maciej Stoiński - odpowiadający za handel, marketing i logistykę oraz Pan Jakub Karbowiak – odpowiadający za obszar finansów, jak również trzyosobowy zespół Rady Nadzorczej - Panowie Paweł Bala i Adam Chełchowski oraz Pani Joanna Siempińska - osoby z bogatym doświadczeniem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw.

W ramach wspomnianego planu wzmocnienia zespołu menedżerskiego, z dniem 18 maja br. do Zarządu spółek Grupy Piotr i Paweł dołącza Pan Marek Miętka, natomiast z dniem 1 czerwca br. Panowie Piotr i Paweł Woś, twórcy sieci, przechodzą z poziomu Zarządu do Rady Nadzorczej, a Pan Marek Miętka obejmie stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego.

Pan Marek Miętka to osoba z wieloletnim doświadczeniem z zakresu zarządzania w branży handlu detalicznego. Od 2000 roku związany był z Tesco Polska, gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za hipermarkety i markety kompaktowe..

Panowie Piotr Woś i Paweł Woś z poziomu Rady Nadzorczej, wspólnie z dotychczasowymi członkami Rady, będą wspierać Zarząd swoim doświadczeniem i znajomością firmy, a także będą aktywnie uczestniczyć w działaniach, mających na celu poprawę rentowności Grupy i finalizację procesu pozyskania inwestora strategicznego.

- Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu, umożliwiający szybkie podejmowanie decyzji, zamierzamy - korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka - w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększające efektywność biznesową i przejrzystość procesów - powiedział Piotr Woś.

W opinii wszystkich osób uczestniczących w procesach zarządzania Grupą, przeprowadzane zmiany wzmocnią sieć Piotr i Paweł od strony efektywności działalności operacyjnej, co pozwoli sprawniej przygotować ją do funkcjonowania z nowym inwestorem strategicznym. 

Jednocześnie, ze względu na zmiany zachodzące w sieci Piotr i Paweł i ich dynamikę, szeroko definiowany zespół menedżerski spotyka się co tydzień, a konsultacje pomiędzy Zarządem i Radą Nadzorczą odbywają się w trybie codziennym.

Ma to na celu - wzorem najlepszych światowych praktyk biznesowych - zapewnienie pełnej spójności podejmowanych działań operacyjnych i strategicznych oraz maksymalizację efektywności całej organizacji, jaką jest sieć Piotr i Paweł.

POLECANE

KOMENTARZE: (4)

+ DODAJ KOMENTARZ

Paweł 20-05-2018, 09:02:

No to posprzątane . Bez wiedzy finansowej , strategii i umiejętności budowania zespołu raczej klęska . Współczuje wyboru - tesco umiera kolej na Piotra ...

Beengood_bee 18-05-2018, 20:57:

Mocno poturbowane Tesco serwuje konkurencji srogie piguły bez żadnego pardonu. Makiawelicznie. Szanuję to. 1,2,3.... Odliczanie P&P czas zacząć.

Xyz 18-05-2018, 20:30:

Stasiu z Tesco położył Matrasa, Piotruś kładzie PA Nova, teraz pocałunek śmierci otrzyma Piotr i Paweł. Może to nie przypadek, a świadome podesłanie konkurencji dywersanta-gamonia?