PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Pracownicy sieci Biedronka będą odchodzić z pracy przez nocne zmiany?

Pracownicy sieci Biedronka będą odchodzić z pracy przez nocne zmiany? fot. shutterstock
0 0

W związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, władze Biedronki rozważają wprowadzenie nocnej zmiany. Czy to dobry ruch? - Firma robi sobie krzywdę, która już wkrótce poskutkuje odejściem pracowników. Posypią się zwolnienia, L4, urlopy na żądanie. Biedronka szczyci się, że dba o pracownika, ale w tym przypadku robi mu pod górkę. Nie dopuścimy do tego rozwiązania - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Piotr Adamczak, przewodniczący Solidarności w Biedronce.


Władze firmy próbują studzić emocje i informują, że „finalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte”. - Obecnie jesteśmy na etapie analiz i konsultacji dotyczących potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. Ewentualne rozwiązania zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem i tak, aby zaspokoić oczekiwania zakupowe naszych klientów - podało biuro prasowe Biedronki.

O komentarz  "Dziennik Bałtycki" poprosił także posła PiS, Janusza Śniadka, szefa Rady Ochrony Pracy w Sejmie i członka Komisji ds. Kontroli Państwowej. - To po prostu absurd. Myślę, że sprawę załatwi sytuacja rynku pracownika w Polsce. Jeśli pracodawca będzie się posuwał do takich utrudnień i szykan, to w krótkim czasie straci załogę. Jak ustawa wejdzie w życie, przyjrzymy się, gdzie występują realne problemy i wówczas będziemy się zastanawiać nad ich rozwiązaniem - dodaje Śniadek.

Więcej czytaj w serwisie: www.dziennikbaltycki.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

sklepikarz do 25lat 14-02-2018, 10:36:

Wolne niedziele w Niemczech "komuniści" wprowadzili ponad pół wieku temu i wyszło im to na dobre. U nas będzie podobnie. No ... może więcej kasy zostanie w kraju :)

Koło historii 14-02-2018, 09:31:

Podejście komuchów z pisu - wprowadźmy głupią ustawę, zobaczmy jakie stworzy problemy i wtedy wydamy kolejną głupią ustawę, przyjrzymy się jak działa i wydamy kolejną ustawę, popatrzymy jak działa, wydamy następną głupią ustawę aby ją poprawić, przyjrzymy się jak działa ....