PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Selgros Cash&Carry deklaruje chęć wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

Selgros Cash&Carry deklaruje chęć wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego Fot. shutterstock
0 0

Sieć samoobsługowych hal hurtowych Selgros Cash&Carry, należąca
do Transgourmet Polska, zadeklarowała, że razem ze swoimi dostawcami podejmie działania prowadzące do wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego do 2025 roku.

- Decyzja podjęta przez Transgourmet Polska jest związana z konsekwentnie realizowaną przez firmę polityką zrównoważonego rozwoju oraz wcześniejszą analizą rynku i trwających w ramach koncernu prac zmierzających do zaprzestania sprzedaży jaj pochodzących z chowu klatkowego. Dobrostan zwierząt jest ważnym kryterium oceny w odniesieniu do asortymentu produktów Selgros Cash&Carry oraz odpowiedzialności firmy za ich jakość - informuje Selgros Cash&Carry.

- Nasza firma przykłada wielką wagę do działań z obszaru zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Dbamy nie tylko o rozwój polskiej przedsiębiorczości, ale też o zdecydowane ograniczanie negatywnego wpływu na ekosystem. Przykładem są rozwiązania ekologiczne, które zastosowaliśmy w naszej najnowszej inwestycji, hali Selgros Cash&Carry w Piasecznie, m.in. zieleń ekstensywna na dachu, odzysk energii do ogrzewania obiektu z chłodnictwa oraz energooszczędne oświetlenie LED - mówi Cezary Furmanowicz Dyrektor Marketingu Transgourmet Polska i Selgros Cash&Carry.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!