PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Sieci handlowe: Jak zmieniły się ceny toreb foliowych? (zestawienie)

Sieci handlowe: Jak zmieniły się ceny toreb foliowych? (zestawienie)
0 0

Od 1 stycznia br. obowiązuje w Polsce opłata recyklingowa, która ma na celu ograniczyć liczbę foliowych torebek wykorzystywanych przez klientów sklepów i zachęcić ich do inwestycji w torby wielokrotnego użytku. Opłata recyklingowa wynosi 20 groszy za sztukę plus 5 groszy podatku VAT. Opłatą objęte są wszystkie torebki foliowe o grubości od 15 do 50 mikrometrów.

Oto, jak wyglądają obecnie opłaty za jednorazowe torebki foliowe oraz torby wielokrotnego użytku w wybranych sieciach handlowych:

Auchan

- W Auchan od 2 stycznia nie oferujemy klientom jednorazowych toreb foliowych. Do tej pory były one u nas darmowe, ale wraz z wejściem ustawy całkowicie z nich zrezygnowaliśmy. W zamian za to klienci mają wybór pomiędzy reklamówkami wielokrotnego użytku (grubszymi), z których najtańsza kosztuje 0,25 gr. Oferujemy więc torby wielokrotnego użytku od 0,25 gr poprzez 0,35 gr. Można również nabyć torby wielokrotnego użytku po 1,75 zł i 1,95 zł - cena zależy od pojemności – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dorota Patejko, Dyrektor Komunikacji i CSR Auchan. 

Biedronka

Od stycznia 2018 r. w ofercie sieci Biedronka są dostępne nowe torebki foliowe. Dzięki temu, że są grubsze i bardziej wytrzymałe, zapewniają większą wygodę i komfort zakupów oraz będą mogły służyć klientom wielokrotnie - informuje redakcję portalspozywczy.pl Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska.

Biedronka oferuje następujące rodzaje torebek foliowych:

- Podkreślamy, że sieć Biedronka w swojej działalności biznesowej przestrzega obowiązujących regulacji prawnych. Jednocześnie zwracamy uwagę, że już w 2008 r. zrezygnowaliśmy z bezpłatnych jednorazowych reklamówek, zastępując je torbami wielokrotnego użytku, wyprzedzając tym samym polskie regulacje prawne w tym zakresie. Powtórne wykorzystanie toreb promujemy dodatkowo m.in. poprzez napisy umieszczone na reklamówkach „Korzystaj z torby wielokrotnie. Chroń środowisko!” – informuje Biuro Prasowe Biedronki. 

Carrefour

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!