PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Wiceprezes WR-SRH Bronisze: Przybędzie powierzchni handlowej i logistycznej

Wiceprezes WR-SRH Bronisze: Przybędzie powierzchni handlowej i logistycznej Krzysztof Karpa, wiceprezes Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze
0 0

- Jednym z najważniejszych projektów jest wybudowanie nowej hali handlowo-logistycznej o powierzchni prawie 13 tysięcy m2. Budowa nowej hali zapoczątkuje proces modernizacji hal handlowych, podwyższenia ich standardu i unowocześnienia infrastruktury logistycznej. Efektem tych działań będzie ponad 100000 m2 nowoczesnej powierzchni handlowej i logistycznej - mówi w wywiadzie dla sadyogrody.pl, wiceprezes Rynku Hurtowego w Broniszach Krzysztof Karpa.

- Każdy Rynek Hurtowy w Polsce ma swoją specyfikę, swoje lokalne uwarunkowania, które wpływają na jego funkcjonowanie, rodzaj i zakres oferowanych usług. Nasz rynek jest rynkiem ponadregionalnym, działalność prowadzą tu najwięksi polscy producenci, jak również najwięksi importerzy i dystrybutorzy świeżych owoców i warzyw. Posiadając tak różnorodną klientelę musieliśmy dostosować ofertę do specyficznych potrzeb naszych użytkowników. Dzięki czemu zyskaliśmy status jednego najbardziej przyjaznych rynków w Polsce. Każdy klient jest ważny, cenny, ale wymagający uwzględnienia jego potrzeb w procesie planowania usług i w codziennym funkcjonowaniu rynku - mówi Krzysztof Karpa.

Jak tłumaczy, Bronisze są rynkiem redystrybucyjnym dla importerów. - Z naszego rynku dystrybuowane są egzotyczne owoce i warzywa na inne rynki w Polsce. Pracujemy dla największej aglomeracji miejskiej w Polsce, co czyni nas liderem wśród rynków hurtowych w Polsce - przyznaje.

- Cieszę się, że dzięki wspólnym staraniom m.in. rynków hurtowych, Ministerstwa Rolnictwa (obecnego naszego większościowego właściciela) Izbom Rolniczym i Posłom i Senatorem z komisji Rolnictwa, ustawodawca wyłączył rynki hurtowe spod zakazu handlu w niedziele - dodaje Krzysztof Karpa.

Zgodnie z art. 6 pkt. 28 rynki hurtowe będą mogły prowadzić działalność w niedziele, także przedsiębiorcy zajmujący się hurtowym obrotem produktów sprzedawanych na rynkach. Pkt 29 mówi, że zakaz nie obowiązuje: „w placówkach handlowych prowadzonych przez podmioty nabywające towary na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych, o których mowa w pkt 28, w zakresie czynności związanych ze skupem oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania tych czynności”. - Zatem rynki hurtowe będą mogły pracować, a wraz z nimi przedsiębiorcy i rolnicy - mówi.

Przeczytaj cały wywiad na www.sadyogrody.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!