PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Zakaz handlu nie spowodował znacznego wzrostu liczby kupujących w e-sklepach

Zakaz handlu nie spowodował znacznego wzrostu liczby kupujących w e-sklepach Fot. shutterstock
0 0

Branża liczyła, że zamknięcie stacjonarnych sklepów napędzi tłumy do tych internetowych. Na razie nie do końca się tak dzieje - podaje Rzeczpospolita.

Zakaz handlu w wybrane niedziele w stacjonarnych sklepach obowiązuje od początku marca i już na etapie prac nad ustawą branża internetowa liczyła, że takie prawo spowoduje znaczny wzrost liczby kupujących w sieci. Początki były bardzo obiecujące, wyniki marca faktycznie dawały powód do takiej oceny sytuacji.

Z raportu Traffic Trends, do którego dotarła „Rzeczpospolita", wynika, że 62 proc. e-sklepów zanotowało wówczas wzrost ruchu, natomiast 55,5 proc. – skok sprzedaży (badanie zostało przeprowadzone na próbie ok. 200 przedsiębiorstw). Kwiecień jednak już tak dobry nie był. Obroty generowane w niedziele co prawda nadal rosną, o 18,8 proc., jednak inne parametry już nie są tak dobre. – Udział niedziel w wyniku sprzedażowym spadł. W 2017 r. konwersje niedzielne wygenerowały 12,48 proc. przychodów, a w tym roku jedynie 11,84 proc. – zauważa Piotr Urbaniak, członek zarządu i dyrektor sprzedaży w Traffic Trends.

Sama stopa konwersji (liczby kupujących w stosunku do liczby odwiedzających stronę sklepu) także spadła, co dla branży jest szczególnie zaskakujące.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!