PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Załoga centrum Amazona w Hiszpanii zapowiada strajk

Załoga centrum Amazona w Hiszpanii zapowiada strajk Fot. shutterstock
0 0

Ponad tysiąc pracowników w podmadryckim centrum logistycznym Amazona gotuje się do strajku. Zapowiedzieli wstrzymanie pracy 21 i 22 marca.

Amazon po informacjach o planowanych zmianach w kadrze niemal na całym świecie, teraz może stanąć przez widmem strajku. Jak poinformowały hiszpańskie media, w marcu szykuje się protest załogi Amazona w Hiszpanii. Ponad tysiąc pracowników marki chce zawiesić pracę w przyszłym tygodniu.

O planach części pracowników poinformowała Hiszpanów Ana Berceruelo z hiszpańskiego zrzeszenia związków zawodowych CCOO.

- Strajk będzie pierwszą taką akcją w historii hiszpańskiego Amazona. Strajkować będzie centrum logistyczne w San Fernando de Henares pod Madrytem - jak zaznaczał przytaczający słowa Berceruelo portal thelocal.es. Centrum to największa placówka amerykańskiego internetowego giganta w Hiszpanii.

Strajk zaplanowano na 21 i 22 marca.

Powodem do strajku jest polityka płacowa. Związki przypominają, że od 2016 r. pracujący w centrum pod Madrytem nie doczekali się podwyżek. Co więcej, nie są im płacone nadgodziny i stawki nocne takie, jakie dyktuje hiszpańskie prawo.

Czytaj więcej w pulshr.pl

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!