PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Aplikacja Uber Eats wygenerowała 1,1 mld dolarów zysku w IV kw. 2017

Aplikacja Uber Eats wygenerowała 1,1 mld dolarów zysku w IV kw. 2017 fot. materiały prasowe
0 0

Pod koniec ubiegłego roku zyski Ubera z aplikacji Uber Eats sięgały już około 10 procent ogólnych przychodów brutto firmy. W samym tylko czwartym kwartale aplikacja wygenerowała 1,1 mld dolarów zysku.

– Uber Eats osiągnął większy sukces niż się spodziewaliśmy. Każdego dnia kurierzy dostarczają ciepłe i świeże posiłki głodnym użytkownikom usługi, mieszkającym w ponad 200 miastach. Plany rozwoju przewidują jednak rozszerzenie usługi na zdecydowanie większą skalę – mówi Jason Droege, prezes Uber Eats. 

– Już wkrótce Uber Eats trafi do Irlandii, Egiptu, Kenii, Rumunii, Czech i na Ukrainę. Aplikacja pojawi się również w ponad 40 nowych miastach w Wielkiej Brytanii i 35 we Francji – dodaje Jason Droege.

W planach rozszerzania działalności znajduje się również Polska. Już niebawem jedzenie z aplikacji będzie można zamawiać nie tylko w Krakowie, Poznaniu czy w Warszawie, lecz także w kolejnych polskich miastach.

– Uber Eats działa w Polsce już od ponad roku. Zaczynaliśmy współpracę ze 150 partnerami restauracyjnymi, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich liczba znacząco wzrosła. Dzisiaj użytkownicy aplikacji mogą zamawiać jedzenie z blisko 1000 restauracji w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Ostatnio do ponad 700 restauracji z Warszawy i około 200 poznańskich knajpek, dołączyło  prawie 70 restauracji z Krakowa. Ta dynamika wzrostu dowodzi, że coraz więcej restauracji chce mieć u siebie intuicyjny w obsłudze i przejrzysty system dostaw – mówi Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny Uber Eats w Polsce.

W aplikacji Uber Eats działa globalnie już ponad 80 tysięcy restauracji, z których kurierzy dowożą ciepłe i świeże posiłki prosto pod drzwi użytkowników w około 30 minut.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!