PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Catering dietetyczny: 28 osób zatrutych salmonellą. Firma zamyka działaność

0 0

Rzeszowska firma cateringowa Gino's Fit poinformowała o zamknięciu działalności po tym, jak w ubiegłym tygodniu 28 osób, które zamówiło dietetyczne posiłki tej firmy, zatruło się salomonellą. Sześć osób trafiło do szpitala - podaje Gazeta Wyborcza Rzeszów.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Rzeszów, firma Gino's Fit zajmowała się cateringiem dietetycznym i należała do rzeszowskiej hamburgerowni Buła i spóła. Oficjalnie zgłoszona była jednak tylko firma Buła i spóła. Catering z dietetycznym jedzeniem, czyli Gino’s Fit, był dodatkową działalnością poza wszelką kontrolą - czytamy w GW.

Po zgłoszeniu zatrucia sallmonellą, w czasie kontroli zakładu, w którym przygotowywano posiłki, wyszły na jaw nieprawidłowości w ciągu technologicznym. Nie przestrzegano zasad bezpiecznego przechowywania, a posiłki wożono pojazdem do tego nieprzystosowanym.

Firma Gino's Fit we wtorek wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. - W związku z ostatnimi wydarzeniami zarząd cateringu Gino's Fit podjął decyzję o zakończeniu działalności firmy.

Więcej w Gazecie Wyborczej Rzeszów.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

bandyckie geszefty 16-06-2017, 17:46:

a odszkodowania kto będzie płacił ? Buła czy spóła ?