PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

CookUp na Food Show: Moda na gotowanie zwiększyła świadomość konsumentów (wideo)

CookUp na Food Show: Moda na gotowanie zwiększyła świadomość konsumentów (wideo) Jakub Mielniczuk, współzałożyciel studia kulinarnego CookUp. Fot. PTWP
0 0

Moda na gotowanie, która rozwija się już od kilku lat w Polsce spowodowała nie tylko to, że publikujemy więcej zdjęć jedzenia na portalach społecznościowych, ale też zwiększyła świadomość konsumentów dotyczącą tego, co jedzą i jak jedzą - mówił Jakub Mielniczuk, współzałożyciel studia kulinarnego CookUp podczas Food Show 2018.

- Myślę, że trendy na pewno będą szły w kierunku większej świadomości tego, co spożywamy, ale też od strony logistycznej - pewnych ułatwień dla klientów. To jest naturalna ewolucja usług, że staramy się dogodzić klientom - mówił Jakub Mielniczuk, współzałożyciel studia kulinarnego CookUp.

- W związku z czym usługa, którą między innymi oferujemy, wypłynęła z naszej działalności – warsztatów kulinarnych. Ta usługa to CookUp Box – klient dostaje poporcjowane produkty i do tego przepis. Nie musi myśleć, co ugotować, nie musi jechać po zakupy. Zamawia i dostaje do domu, aby samemu ugotować. Łączy przyjemność gotowania, ale pozbywa się mniej przyjemnej części myślenia, co ugotować, gdzie zrobić zakupy i jakie składniki wybrać. My to robimy za niego - dodał.

- Także myślę, że tutaj idziemy w stronę kompleksowości usługi dla konsumenta, ułatwień, ale też przygotowania mu składników wysokiej jakości, ponieważ klient patrzy świadomie na jakość produktów spożywczych. Dla nas ta usługa powstała trochę z naszej działalności – współpracujemy z wieloma kucharzami od wielu lat, mamy bardzo dużo przepisów, więc naturalnie chcieliśmy wyjść poza usługę warsztatów i dodać coś innego - tłumaczył. 

- Z tego też narodziła się trochę inna usługa, ponieważ przez lata zetknęliśmy się z wieloma szefami kuchni, kucharzami i prowadzącymi - takimi, którzy skończyli studia gastronomiczne i takimi, co zaczynali bardziej amatorsko. Stwierdziliśmy, że oni są tak dobrzy, że my chcemy ich wypromować nie tylko w Polsce, ale i za granicą. I tak zrodziła się kolejna usługa – CookUp Talents, która w tej chwili po otworzeniu naszej działalności w Londynie będzie starała się wypromować – na początek – kilku kucharzy – na arenie globalnej. Wierzymy, że te osoby są tak utalentowane, że mogą sobie znaleźć miejsce nie tylko na Polskim rynku, ale też na świecie - powiedział Jakub Mielniczuk.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!