PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Damian Rybak na Food Show: Perspektywy rynku pizzerii są bardzo optymistyczne

Damian Rybak na Food Show: Perspektywy rynku pizzerii są bardzo optymistyczne Damian Rybak, president Pizza Hut Dine-in
0 0

– Perspektywy rozwoju rynku pizzerii są bardzo optymistyczne. Cały rynek rośnie, co spowodowane jest m.in. rozwojem gospodarki, wzrostem dochodów i PKB. Pizzerie z tego korzystają – mówił Damian RybakDamian Rybak, president Pizza Hut, Dine-in, AmRest Holding SE, podczas debaty „Polska gastronomia u progu wielkiego rozkwitu”, która odbyła się 13 marca 2018 r. w ramach Food Show 2018.

Jak przyznał Damian Rybak, to właśnie kategoria pizzy jest dla restauratorów często pierwszym krokiem do gastronomii. To danie, od którego wiele restauracji zaczyna.

Pizza Hut rozwija 3 elementy: koncept z obsługą kelnerską, convenience oraz delivery. Koncept z obsługą kelnerską dotyczy miast powyżej 200 tysięcy. Tam, zdaniem przedstawiciela AmRest, ma największy sens funkcjonowanie takich lokali. – Jest bardzo dobry feedback od klientów, zwłaszcza millenialsów, którzy bardzo zwracają uwagę na transparentność, jakość składników, chcą być też częścią całego procesu – przyznał Damian Rybak. Oprócz konceptu z obsługą kelnerską, sieć rozwijając też koncept Express. Jak zdradził przedstawiciel AmRest, koncept ten będzie coraz bardziej obecny także na rynkach zachodnich.

Trzecia rozwijana gałąź Pizzy Hut to delivery. – To najszybciej rosnąca część rynku – stwierdził prelegent Food Show 2018. – Tu też mocno inwestujemy w infrastrukturę oraz w część digital – dodał.

Damian Rybak odniósł się także do ograniczenia handlu w niedziele oraz problemów na rynku pracy.

– Mamy kilka wniosków po pierwszej niedzieli, ale trzeba zaczekać, by ocenić to w dłuższym terminie. Poczekajmy jeszcze. Kilka następnych tygodni da odpowiedź. Na pewno skorzysta na tym gastronomia poza centrami handlowymi. Skorzysta też delivery – zaznaczył.

Nie ukrywał jednak, że ograniczenie handlu ma wpływ na sieć Pizza Hut. – 50 proc naszego portfolio jest w centach handlowych – dodał.

Jak powiedział, rotacja pracowników jest dużym wyzwaniem, ale też niektórzy przychodzą spontanicznie i zostają na dłużej. –  Bez imigrantów byłoby trudno na rynku. Dołączają też starsze osoby. Zasoby potencjalnych pracowników nie są jednak nieograniczone. Zastanawiamy się, jak sobie z tym radzić. Częściowy rozwiązaniem jest digitalizaja – stwierdził.

Damian Rybak był prelegentem debaty „Polska gastronomia u progu wielkiego rozkwitu”, która odbyła się 13 marca 2018 r. w ramach Food Show 2018.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!