PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Food Show: Sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem

Food Show: Sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem Piotr Niemiec /fot. PTWP
0 0

W gastronomii najważniejsze są jakość, świeżość i lokalność. Ja dodałbym jeszcze do tych rzeczy sezonowość, która jest prawdziwym błogosławieństwem – powiedział Piotr Niemiec, prezes Gastromallu, podczas debaty Dostawcy HoReCa - sprostać nie tylko wymaganiom szefów kuchni, ale i potrzebom gości na Food Show 2018.

W jego opinii sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem, gdyż dzięki temu można zaskakiwać klientów i eliminować nudę z menu. - Mamy 10 brandów i ponad 100 lokali. Najwięcej jest restauracji Olimp – dopiero co otworzyliśmy 75 lokal tej marki. Dzięki sezonowości menu jest bardzo żywe i dynamiczne. Zmienia się nawet kilka razy dziennie. Uwzględniamy w nim wszystkie propozycje i produkty sezonowe – mówi Piotr Niemiec.

- Dzięki temu, że stawiamy na produkty sezonowe są one zawsze świeże. Naprawdę do sezonowości przywiązujemy bardzo dużą wagę – dodaje.

Mówiąc o dostawcach, powiedział, że Gastromal ma kilku ogólnopolskich dostawców. - Nie zapominamy także o lokalnych dostawcach i produktach. Z naszej inicjatywy powstał Krakowski Klaster Gastronomiczny, który zrzesza lokalnych producentów z małopolski – mówił prezes Gastromallu.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!