PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Green Caffe Nero od dwóch lat nie może ruszyć z lokalem w Krakowie

Green Caffe Nero od dwóch lat nie może ruszyć z lokalem w Krakowie fot. shutterstock
0 0

Ponad 150-metrowy lokal w kamienicy pod adresem Bracka 1a stoi pusty od ponad dwóch lat. Sieć Green Caffe Nero chciała otworzyć w nim kawiarnię, ale dotąd nie zdobyła wszystkich wymaganych pozwoleń. Kilka tygodni temu Adam Ringer, współzałożyciel sieci kawiarni, zarzucał krakowskim urzędnikom opieszałość. Jednocześnie zapewnił, że czynsz, około 27 tys. zł miesięcznie, płaci regularnie - czytamy w Gazecie Wyborczej Kraków.

W odpowiedzi urzędnicy zapewniali, że starają się pomóc przedsiębiorcy. Na początku tego roku zielone światło sieć dostała od wspólnoty mieszkaniowej. Porozumienie pomogła wynegocjować gmina. Ale remont na razie nie ruszy.

Jak przyznaje Agata Milewska cytowana przez Gazetę Wyborczą Kraków, wyremontowanie własności gminy i jej adaptacja będzie kosztowała około miliona złotych.

- Niestety, mamy duże obawy o zwrot tej inwestycji, ze względu na krótki okres najmu, który nam pozostał. Miasto ma prawo odstąpić od umowy po upływie 5 lat, a od momentu wygrania przetargu i otrzymania kluczy do lokalu minęły już dwa. Oczekujemy, że miasto przedłuży nam umowę najmu o czas, jaki musieliśmy czekać na wydłużające się postępowanie administracyjne. Mierzymy się ze sprzecznymi orzeczeniami ekspertów miejskich, coraz to nowymi prośbami i oczekiwaniami ze strony urzędników – już trzykrotnie proszeni byliśmy o przedłożenie dodatkowych dokumentów, o które można było poprosić za pierwszym razem, czy wspólnoty mieszkaniowej – informuje.

Wiecej na Gazeta Wyborcza Kraków.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!