PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Koncept Aioli rusza w świat. W planach m.in Berlin i Londyn

Koncept Aioli rusza w świat. W planach m.in Berlin i Londyn fot. materiały prasowe
0 0

Aioli rozwija się w zawrotnym tempie. W Warszawie funkcjonują dwa lokale pod tym szyldem. Nie tak dawno dołączyła do nich restauracja w Gdańsku. A właściciel Aioli zapowiada otwarcie następnych miejsc w innych miastach, nie tylko polskich.

– Mamy pomysły na kolejne lokalizacje. W mojej głowie pojawia się Śląsk, Małopolska, a także Berlin, Londyn, Hiszpania – wylicza Marcin Wachowicz, właściciel Aioli.

Zdaniem Wachowicza oczekiwania gości w Polsce są zdecydowanie wyższe niż w innych państwach, zatem jeśli coś przyjęło się w kraju nad Wisłą, tym bardziej zostanie zaakceptowanie na zachodzie.

– Polacy nie gęsi, swój język mają. Moim zdaniem mamy na tyle fajny koncept i chcemy pokazać światu, że jesteśmy w stanie robić coś naprawdę interesującego. Sam podróżuję po świecie i analizuję rynek gastronomiczny. Lubię smakować i obserwować, co ludzie wymyślają. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że pod kątem gastronomicznym nie jesteśmy już Wschodem, ale taką samą Europą jak reszta krajów zachodnich. Idąc tym tropem, chcemy otwierać się na świecie. Uważam, że jeśli coś zostało zaakceptowane w Polsce, to tym bardziej przyjmie się w Europie – uzasadnia Marcin Wachowicz.  

 

Marcin Wachowicz posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży gastronomicznej. Obecnie zarządza 5 restauracjami, wspomnianymi Aioli, a także Banjaluką oraz Momu.

Przeczytaj cały wywiad: Gastronomia jest jak apteka. Wszystko mamy oparte na recepturach – wywiad z właścicielem Aioli

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!