PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Mex Polska podała wstępne wyniki za I kw. 2018 r. Są słabsze niż rok temu

Mex Polska podała wstępne wyniki za I kw. 2018 r. Są słabsze niż rok temu fot. za Facebook/Pijalnia Wódki i Piwa
0 0

Grupa Kapitałowa Mex Polska podała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku. Przychody wyniosły 13 721 992,55 zł, a zysk netto podmiotu dominującego wyniósł 520 701,53 zł.

- Czynniki, które miały największy wpływ na poziom przychodów i zysków osiągniętych w pierwszym kwartale 2018 roku, to charakterystyczna dla branży gastronomicznej sezonowość sprzedaży, która jest najniższa w pierwszym kwartale każdego roku – podała spółka.

- W stosunku do wyników osiągniętych w pierwszym kwartale poprzedniego roku niższe przychody ze sprzedaży wynikają głównie z przesunięcia okresu świąt wielkanocnych, które w 2017 roku wystąpiły w drugim kwartale, a w bieżącym roku w pierwszym kwartale. Tradycyjnie okres przedświąteczny i świąteczny w branży gastronomicznej cechuje bardzo niski poziom obrotów w stosunku do pozostałego okresu - podano.

Spółka podkreśla też, że odnotowane niższe przychody miały bezpośredni wpływ na osiągnięte, niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku zyski. Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na poziom przychodów było zamknięcie w czwartym kwartale 2017 roku restauracji The Mexican we Wrocławiu oraz zmiana zasad prowadzenia Pijalni Wódki i Piwa w Sosnowcu, gdzie lokal obecnie jest prowadzony przez franczyzobiorcę w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, a jego przychody nie są konsolidowane przez Grupę Kapitałową Mex Polska.

- Osiągnięte wyniki finansowe są zgodne z planami Grupy przyjętymi na pierwszy kwartał 2018 r. – podano.

Ostateczne szczegółowe informacje dotyczące osiągniętych wyników za pierwszy kwartał 2018 roku zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie kwartalnym w dniu 15 maja 2018 roku.

Z danych opublikowanych w ubiegłym roku wynika, że skonsolidowane przychody Mex Polska wyniosły w I kw. 2017 roku 14,5 mln zł, a zysk netto przypadający na udziałowców jednostki dominującej wyniósł 768 tys. zł.

Grupa Mex Polska zarządza restauracjami PanKejk, The Mexican oraz siecią Pijalnia Wódki i Piwa.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!